Jak zaaranżować komfortową i przytulną sypialnię?

Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym twoja alkowa będzie komfortowa a także pozwoli Ci się zrelaksować. Ażeby mieć w domu taki azyl, nie musisz wydawać sporo pieniążków. Wystarczy, że zastosujesz się do poniższych zasad.
Łoże w sypialni to bez wątpliwości najistotniejszy mebel.
Istnieje kilka prostych zasad, dzięki którym twoja alkowa będzie komfortowa i pozwoli Ci się zrelaksować. Aby mieć w domu taki azyl, nie musisz wydawać dużo pieniążków. Starczy, iż zastosujesz się do poniższych reguł.
Łóżko w sypialni to bez wątpienia najistotniejszy sprzęt.

sypialnia

Łóżko powinno być nie jedynie komfortowe (w tym aspekcie należyty materac to podstawa), lecz także stać w odpowiednim punkcie. Łóżko w alkowie nie może znajdować się na linii drzwi-okno, gdyż w ów sposób narazisz się na niezbyt zdrowe przeciągi. Ważne jest również to, by do łoża było dogodne dojście.

Czy zaintrygował Cię ten tekst? Jeśli tak, to naciśnij to i przejrzyj tam następne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

/J]

RETRO

Autor: Organique
Aranżując alkowę wybierz kolory, które Cię relaksują oraz odprężają. To miejsce relaksu, więc barwy nie powinny być zbyt krzykliwe. Przez projektantów rekomendowane są subtelne zielenie, pudrowy róż i ciepłe żółcie. Ciemniejsze kolory w alkowie, na przykład głęboki fioletowy, wskazane są prędzej w dodatkach lub na jednej ze ścian. W nadmiarze mogą bowiem przygnębiać. W stworzeniu właściwej atmosfery w sypialni konieczne będą kinkiety (polecamy lampki nocne stylowe) oraz lampy dające ciepłe światło. Przytulność zapewnią również miękkie zasłony, poduchy i przyjemne w dotyku narzuty. Bieluśka sypialnia to miejsce w którym najłatwiej uzyskać wewnętrzną harmonię oraz naprawdę się wyciszyć. Kolor jest ładny sam w sobie, ale daje także mnóstwo aranżacyjnych możliwości, idealnie łącząc się z innymi kolorami. Biała sypialnia wizualnie wykreuje wrażenie większej aniżeli w rzeczywistości.

Można zdecydować się na białość w całym pomieszczeniu ewentualnie pokryć ściany wyraźniejszym odcieniem (dla przykładu w bardzo modnych dziś szarościach) a także dopasować białe meble i dodatki.