Jak zabezpieczyć dom oraz garaż przed rabusiami, czyli kilka przydatnych sugestii

Ochrona mieszkania przed kradzieżą jest jednym z najważniejszych obowiązków pana domu.

W sprzedaży jest teraz oferowanych wiele zabezpieczeń, które bądź mają odstraszyć potencjalnych rabusiów, albo pokrzyżować ich niecne zmierzenia. Najprawdopodobniej najlepszą ochroną bywa rozwaga i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak przypomina nam słynne porzekadło – okazja czyni złodziejem.

Ochrona domu przed kradzieżą jest jednym z najistotniejszych obowiązków pana domu.

W sprzedaży jest obecnie oferowanych dużo zabezpieczeń, które bądź mają zniechęcić potencjalnych rabusiów, bądź pokrzyżować ich niecne zmierzenia. Chyba najlepszą ochroną bywa zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności za posiadane dobra. Jak przypomina nam znane przysłowie – okazja czyni złodziejem.

Aby uchronić mieszkanie przed kradzieżą należy obowiązkowo pamiętać o zamykaniu okien i zasuwaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Czynności rzecz jasna nie zagwarantują stuprocentowej ochrony, lecz znacznie zmniejszą ryzyko kradzieży. Jednym z podstawowych sposobów na złodziei bywa zakup drzwi oraz rolet antywłamaniowych. Zwłaszcza w wielkich miastach właściciele mieszkań muszą troszczyć się o to, aby z pomieszczeń nie zniknęły wartościowe przedmioty. Na przykład, stolica przyciąga mnóstwo osób, które bez wyrzutów sumienia mogą okraść nawet tych najbiedniejszych obywateli. Dlatego wybierając drzwi antywłamaniowe trzeba stawiać na trwałe produkty i zamiast jechać do hipermarketu budowlanego, rozsądniej wpisać w wyszukiwarkę frazę Gerda Warszawa – drzwi wyprodukowane przez uhonorowaną markę zagwarantują wyższy stopień bezpieczeństwa, czego dowodem są liczne odznaczenia przyznane temu producentowi.

Wartościowe przedmioty gromadzimy nie tylko w domu, ale również w garażach albo budynkach gospodarczych. Pojazdy, podkaszarki, sprężarki to jedynie niektóre dobra, które trzeba uchronić przed włamywaczami. Bodajże najlepszym rozwiązaniem będzie wstawienie bramy – pozostałe wiadomości – antywłamaniowej. I ponownie w tym przypadku nie warto chodzić na skróty – po raz kolejny możemy użyć hasło Gerda Warszawa i to nawet jeśli nie jesteśmy zameldowani na terenie stolicy. Ten uznany producent ma sieć sklepów w całej Polsce, zatem nie będzie żadnego problemu z zakupami.

Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.

Całkowicie odrębną kwestią staje się zabezpieczenie sprzętów rolniczych.

Te nierzadko, zwłaszcza na tych najmniej rozwiniętych terenach wiejskich, są gromadzone w starych stodołach. Tutaj nie opłaca się zamontowywać nowych drzwi garażowych – te wykonane niegdyś z drewna zapewniają wystarczającą ochronę. Trzeba tylko dokupić kłódki, aby niepowołane osoby nie wchodziły do środka. Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: według ekspertów najlepszą ochronę przed włamaniem zapewnią nam… dobrzy sąsiedzi.