Jak zbudować łazienkę od podstaw w miejscu, które urządzamy? O jakich kwestiach faktycznie trzeba pamiętać?

Jak remontujemy łazienkę i adaptujemy poddasze oraz piwnicę na cele mieszkaniowe, to najlepiej zrobić tam łazienkę. Można ją wydzielić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie jakiegoś z nich. Urządzanie łazienki w całkowicie nowym miejscu to dość duże wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, gdzie nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. Aby każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i zyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dość często trzeba podnieść poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.
Kiedy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkaniowe, to najkorzystniej zrobić tam łazienkę. Można ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie któregoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to duże wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, gdzie nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. By każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i zyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często należy zwiększyć poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy rozważyć takie zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki można komfortowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami biegnącymi po podłożu wypełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tej łazience bez problemu jesteśmy w stanie umiejscowić najważniejsze elementy, takiego typu jak brodziki łazienkowe lub umywalki, nie ma z tym najmniejszego problemu. Jednakże, by właściwie to się prezentowało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Korzystnie więc pamiętać o innych zmianach, jak np. budowa ścian. Najlepiej wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, jesteśmy w stanie je postawić na każdym stropie i właściwie w każdym miejscu. Wstawione jednakże w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak odpowiednich parametrów, o jakich możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna bierze się z tego, iź dźwięki z łazienki będą się przedostawać do sąsiedniego pomieszczenia przez warstwy podłogi. By takiego typu zjawisko zmniejszyć, warto zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii przewidzianej ściany warto wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, ażeby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie rodzaje profili, jakie mają styczność z istniejącymi przegrodami, czyli podłogą, sufitem lub ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Zapełniając ścianę wełną, przyłożyć ją należy do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony bardziej głośnego miejsca, to oznacza łazienki, pozostawić powinniśmy 1,5 centymetrową szczelinę.

Prezentowany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu, gdyż znajdziesz tutaj interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Różne produkty do łazienki powinniśmy nabyć w fachowych sklepach. Można tam nabyć każdą rzecz do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.