Jak zbudować łazienkę od podstaw w miejscu, które urządzamy? O jakich kwestiach faktycznie trzeba pamiętać?

Gdy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkalne, to dobrze zrobić tam łazienkę. Można ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub po prostu zmienić przeznaczenie któregoś z nich. Aranżacja łazienki w całkowicie nowym miejscu to wielkie wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, w jakim nie istnieje pion kanalizacyjny i wodny. By każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i uzyskać określone spadki rury kanalizacyjnej, to dość często należy zwiększyć poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.
Kiedy przeprowadzamyremont łazienki i adaptujemy poddasze i piwnicę na cele mieszkaniowe, to najkorzystniej zrobić tam łazienkę. Można ją wyodrębnić z części określonego pomieszczenia lub najprościej zmienić przeznaczenie któregoś z nich. Urządzanie łazienki w zupełnie nowym miejscu to duże wyzwanie, szczególnie w tym miejscu, gdzie nie ma pionu kanalizacyjnego i wodnego. By każde urządzenie połączyć z oddalonymi pionami i zyskać właściwe spadki rury kanalizacyjnej, to dosyć często należy zwiększyć poziom podłogi w łazience i w sąsiednich pomieszczeniach.

brodzik w łazience

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com

Możemy rozważyć takie zmiany tam, w których po podniesieniu posadzki można komfortowo korzystać z pomieszczeń. Przestrzeń między rurami biegnącymi po podłożu wypełnia się materiałem izolacyjnym, tzn. dociętymi płytami styropianowymi albo granulatem styropianowym. Na nim dopiero tworzy się podkład podłogowy. W tej łazience bez problemu jesteśmy w stanie umiejscowić najważniejsze elementy, takiego typu jak brodziki łazienkowe lub umywalki, nie ma z tym najmniejszego problemu. Jednakże, by właściwie to się prezentowało i było funkcjonalne, wymagany jest właściwy zamysł. Korzystnie więc pamiętać o innych zmianach, jak np.

Pasjonuje Cię przedstawiona tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury bardzo podobnego wpisu – on również jest godny uwagi.

budowa ścian. Najlepiej wydzielić łazienkę lekkimi ścianami szkieletowymi, jesteśmy w stanie je postawić na każdym stropie i właściwie w każdym miejscu. Wstawione jednakże w istniejącym wnętrzu nie będą miały tak odpowiednich parametrów, o jakich możemy przeczytać w prospektach.

wanna

Autor: Le living and co
Źródło: http://www.flickr.com

Ich bardziej słaba izolacyjność akustyczna bierze się z tego, iź dźwięki z łazienki będą się przedostawać do sąsiedniego pomieszczenia przez warstwy podłogi. By takiego typu zjawisko zmniejszyć, warto zaizolować styk profili, jakie tworzą szkielet ściany z podłogą. W takim celu w linii przewidzianej ściany warto wyciąć szczelinę w podkładzie podłogowym, ażeby stworzyć barierę dla dźwięku. Wszystkie rodzaje profili, jakie mają styczność z istniejącymi przegrodami, czyli podłogą, sufitem lub ścianami podkleić należy taśmą tłumiącą. Zapełniając ścianę wełną, przyłożyć ją należy do płyt okładzinowych od strony bardziej cichego pomieszczenia, natomiast od strony bardziej głośnego miejsca, to oznacza łazienki, pozostawić powinniśmy 1,5 centymetrową szczelinę.

Prezentowany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu, gdyż znajdziesz tutaj interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Różne produkty do łazienki powinniśmy nabyć w fachowych sklepach. Można tam nabyć każdą rzecz do łazienki, między innymi wanny asymetryczne.