Jaką pościel kupić naszym dzieciom?

Jeśli chcesz zagwarantować swojemu dziecku komfortowy sen, musisz mu sprawić nie tylko wygodne łóżko z materacem, lecz także zadbać o dobrą pościel. Czy wiesz, na co zwracać uwagę w trakcie zakupów, by szkrab przyjemnie przesypiał każdą noc?
Rozpocznijmy od rozmiaru pościeli.
Jeśli pragniesz zagwarantować swojemu dziecku komfort snu, musisz mu sprawić nie tylko wygodne łóżko i materac, lecz również zatroszczyć się o dobrą pościel. Czy wiesz, czym się kierować w trakcie zakupu, aby maluch przyjemnie przesypiał każdą noc?
Zacznijmy od rozmiaru pościeli.

Pociechom zwykle kupujemy mniejszy, lecz pościel flanelowa (więcej tu ) będzie świetna tak samo dla kilkulatka, jak też dla nastolatka. Poza rozmiarem znaczenie ma wypełnienie pościeli. Sklepy oferują nam tak wiele możliwości, że trudno jest podjąć decyzję. Szczególnie popularne są kołdry z wełny, które dają ciepło, a zarazem są bardzo lekkie. Najkorzystniej jest zdecydować się na wełnę owiec Merynosów, dzięki temu będziemy mieć zapewnioną jakość wypełnienia, a pociecha będzie mogła cieszyć się kołdrą przez długi czas. Rodzice częstokrotnie wybierają także wypełnienie puchowe, z racji niższej ceny oraz jeszcze lepszych właściwości grzewczych.

pościel

Autor: DECOFLUX
Źródło: DECOFLUX

Niestety nie jest to odpowiednia kołdra dla alergików, ponieważ może powodować uczulenie. Wtedy zostają nam kołdry antyalergiczne (więcej tu ), m.in. te z granulatem silikonowym. Nie tylko nie wywołują alergii, lecz także odróżnia je lekkość oraz trwałość, gdyż nie odkształcają się od wewnątrz jak wiele innych rodzajów kołder. Sprawdzi się także wypełnienie – (więcej w tym serwisie) z bambusa albo kukurydziane, jakie wykazuje właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, jednakowo dobre dla małych alergików. Warto też mieć na uwadze grubość kołdry – idealne są kołdry, które sprawdzają się w każdym miesiącu. Jeśli jednak już kupiliśmy grubą, miękką kołdrę zimową, musimy zainwestować w coś cieńszego na lato, aby malec się nie przegrzewał.

Dla dzieci ważne są także poszewki. Wśród dziewczynek szczególnie popularna jest dzisiaj pościel kraina lodu (więcej na ), chłopcy natomiast lubią wszelkie poszewki ze smokami, dinozaurami lub autami. To my najlepiej się orientujemy, za czym przepadają nasze szkraby i co jest aktualnie na topie, dlatego z pewnością nie będziemy mieć problemu z wyborem.
Wiedząc, na co należy mieć uwagę, prościej ci będzie podjąć odpowiednie decyzje i zakupić kołdrę, w której twoje dziecko z przyjemnością zaśnie.

Hej, sprawdź to (http://tomiservice.pl/), jeżeli jeszcze nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo interesująca.

Lepiej jest od razu wybrać dobrą kołdrę, aniżeli wymieniać ją po kilku miesiącach, wydając kolejne pieniądze, co nie będzie nazbyt dogodne dla naszego budżetu.