Jaką rolę pełnią meble we wnętrzu mieszkania, jak je wybierać aby były funkcjonalne praktyczne i funkcjonalne.

Jednym z najważniejszych wykończeniowych elementów mieszkań i domów są meble. I będzie to dotyczyć w zasadzie wszystkich pomieszczeń, może w łazience ich znaczenie nie jest tak duże, choć również mają spory wpływ na komfort i wygodę ich używania. Natomiast w salonach, sypialniach i kuchniach meble nie tylko pełnią ważną rolę użytkową, lecz także decydują o stylu i charakterze danego pomieszczenia.
Jednym z najważniejszych wykończeniowych elementów mieszkań i domów są meble. I będzie to dotyczyć praktycznie każdego pomieszczenia, może w łazience ich znaczenie nie jest tak duże, chociaż również mają spory wpływ na wygodę oraz komfort ich użytkowania. Natomiast w kuchni, salonie i sypialniach meble nie tylko pełnią ważną rolę użytkową, ale także będą decydować o stylu i charakterze danego wnętrza.

Szafka na buty

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu dobre umeblowanie mieszkania nie będzie wcale łatwą rzeczą, i powinno się parę chwil poświęcić na zastanowienie się nad całością, niż wstawiać przypadkowe elementy i następnie marudzić, że coś nie pasuje albo jest mało praktyczne. Na pewno trzeba się przyłożyć do zakupu łóżka. Jeśli ktoś będzie mógł na sypialnię wydzielić osobne pomieszczenie, to w takim przypadku najlepsze będzie wygodne, szerokie łóżko, na którym komfortowo będą się wysypiać dwie osoby. Jeżeli jednak łóżko ma być w pokoju, w którym podczas dnia się normalnie funkcjonuje, to należy raczej pomyśleć o jakimś rozkładanym meblu – porównaj ceny na ceneo.

Bardzo popularne są tak zwane amerykanki, wiele osób wybiera również praktyczne sofy rozkładane, a ich główną zaletą będzie to, że da się je w ciągu dnia poskładać i nie będą zajmowały dużo miejsca – www. Z kolei kuchnia to pomieszczenie, w którym meble mają ogromne znaczenie dla wygody użytkowania. Najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są zestawy składające się z górnego oraz dolnego rzędu szafek.

Szafki dolne mają na górze roboczy blat, na jakim można położyć drobny sprzęt kuchenny i przygotowywać posiłki. W części z nich montuje się też kuchenkę oraz zlewozmywak, przeważnie gdzieś znajduje się też lodówka. Z kolei szafki kuchenne górne wiesza się są kilkadziesiąt centymetrów nad blatem roboczym, w nich da się wygodnie układać różne talerze, kubki albo produkty spożywcze.

Meble pełnią też dużą rolę w pozostałych pomieszczeniach, takich jak na przykład przedpokój. W nim na pewno przyda się duża szafka (zobacz szafka drewniana na buty) na buty, wieszak na ubrania, a jeśli będzie odpowiednio dużo miejsca, to niewielka szafa na wierzchnią odzież.