Jaki klimatyzator kupić do mieszkania? Przewodnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to odpowiednia chwila dla tych wszystkich, jacy kolejnego lata nie pragną spędzić w dużym upale i myślą o zakupie wentylatora. Warto mieć pojęcie, co powinniśmy nabyć, jaki klimatyzator wybrać.
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to należyty moment dla tych wszystkich, którzy kolejnego lata nie chcą spędzić w ogromnym upale i myślą o kupnie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy zakupić, jaki wentylator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Musimy też z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat wstecz klimatyzacja (klimatyzator przenośny haier) w prywatnych domach mogła się kojarzyć z luksusem dostępnym wyłącznie dla nielicznych. Spadające ceny przyrządów powodują, iż już za mniej niż 2000 zł można stać się posiadaczem urządzenia, które zapewni nam przyjemny chłód w domku. Kiedy za oknem upał będzie lał się z nieba, ty będziesz odpoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- zobacz szczegóły.

Klimatyzatory przenośne. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że to kapitalne rozwiązanie. Nie dosyć, iż urządzenie realnie chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym pomieszczeniu, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą wentylatora ruchomego jest nieodzowność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Ten sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z pomieszczenia zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dość długie, elastyczne rury o wielkości około 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Tylko w niektórych mieszkaniach znajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Całkiem spore straty energetyczne. Ogromna cząstka pracy wentylatora przenośnego będzie zniwelowana przez stały dopływ ciepłego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z minusów ruchomych wentylatorów jest ich względnie duży poziom hałasu. Wszystkie fragmenty takie jak dmuchawa, a przede wszystkim sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, jaką, chcąc nie chcąc, powinniśmy postawić wewnątrz naszego mieszkania. Aby zminimalizować poziom hałasu, możesz zdecydować się na zakup urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. To rozwiązania nieco droższe jak też rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tzw. zewnętrzne. Musimy zwrócić uwagę na serwis (Zobacz więcej: serwis klimatyzacji kielce) wytwórcy, na to czy ma on w swojej ofercie filtry do wentylacji oraz filtry do klimatyzacji- spójrz: filtry do klimatyzacji.