Jaki klimatyzator kupić do mieszkania? Przewodnik

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny czas. Początek wiosny to dobry moment dla tych wszystkich, jacy następnego lata nie pragną spędzić w ogromnym skwarze i myślą o zakupie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy zakupić, który klimatyzator wybrać.
Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Początek wiosny to należyty moment dla tych wszystkich, którzy kolejnego lata nie chcą spędzić w ogromnym upale i myślą o kupnie klimatyzatora. Warto wiedzieć, co powinniśmy zakupić, jaki wentylator wybrać.

klimatyzator

Źródło: http://e-link24.pl/
Musimy też z wyprzedzeniem zaplanować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat wstecz klimatyzacja w prywatnych domach mogła się kojarzyć z luksusem dostępnym wyłącznie dla nielicznych. Spadające ceny przyrządów powodują, iż już za mniej niż 2000 zł można stać się posiadaczem urządzenia, które zapewni nam przyjemny chłód w domku. Kiedy za oknem upał będzie lał się z nieba, ty będziesz odpoczywał w wygodnych warunkach. W naszym poradniku postaram się odpowiedzieć na pytanie, jaki wentylator wybrać, aby jak najlepiej spełniał wasze wymogi- zobacz szczegóły.

Klimatyzatory przenośne. Na pierwszy rzut oka zdawać by się mogło, że to kapitalne rozwiązanie. Nie dosyć, iż urządzenie realnie chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym pomieszczeniu, w jakim aktualnie pomieszkujemy. Główną wadą wentylatora ruchomego jest nieodzowność skorzystania z otwartego, a przynajmniej uchylonego okna. Ten sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z pomieszczenia zostało odprowadzone na zewnątrz. Służą temu dość długie, elastyczne rury o wielkości około 10-15 cm, której wylot musimy umieścić za oknem. Tylko w niektórych mieszkaniach znajdziemy kratki wentylacyjne pomieszczone na zewnętrznych ścianach. Co to oznacza w praktyce? Całkiem spore straty energetyczne. Ogromna cząstka pracy wentylatora przenośnego będzie zniwelowana przez stały dopływ ciepłego powietrza z zewnątrz.

kimatyzacja

Źródło: pixabay.com
Drugim z minusów ruchomych wentylatorów jest ich względnie duży poziom hałasu. Wszystkie fragmenty takie jak dmuchawa, a przede wszystkim sprężarka, zainstalowane są w jednej obudowie, jaką, chcąc nie chcąc, powinniśmy postawić wewnątrz naszego mieszkania. Aby zminimalizować poziom hałasu, możesz zdecydować się na zakup urządzenia wyekwipowanego w dwie rury miast jednej. To rozwiązania nieco droższe jak też rzadziej występujące na rynku. Osobiście rekomenduję zatem wentylatory tzw. zewnętrzne. Musimy zwrócić uwagę na serwis wytwórcy, na to czy ma on w swojej ofercie filtry do wentylacji oraz filtry do klimatyzacji- spójrz: filtry do klimatyzacji.