Jaki narożnik wybrać do domu? O czym nie zapominać? Jakiego typu parametry są najbardziej istotne?

By w pokoju było faktycznie komfortowo niezbędny jest dobrze dopasowany narożnik, na jakim możemy się relaksować, zobaczyć film, poczytać ciekawą książkę czy najzwyczajniej w świecie sobie miło poleżeć.
Żeby w pokoju było faktycznie komfortowo konieczny jest doskonale dopasowany narożnik, na jakim jesteśmy w stanie się zrelaksować, zobaczyć film, poczytać jakąś książkę czy po prostu sobie miło poleżeć.

Płytki Opulent Chic

Autor: Villeroy & Boch
Źródło: Villeroy & Boch

Wiadomo istotne, żeby narożnik ciekawie, estetycznie wyglądał, lecz faktycznie równie ważne są tego typu kwestie jak funkcjonalność czy rozmiar.
narożniki

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy dość dużą rodzinę, to nie wahajmy się – zakupmy duży narożnik. Producenci mają takie w swojej ofercie, zapewniane są różne kształty oraz rozmiary, tak więc łatwo tego typu dopasować. Żeby jednakże osoba była w stanie komfortowo wypoczywać, potrzebuje około 80 cm wolnego miejsca, tak więc dla 4-osobowej rodziny wymagany jest mebel o szerokości trzystu dwudziestu centymetrów szerokości.

Czyżbyś nie mógł odejść od tego wpisu? To dla nas niezwykle przyjemna informacja – zatem kontynuuj przeglądanie na następnej stronie.

Warte uwagi są narożniki modułowe, a to z tego powodu że te nowoczesne meble bardzo łatwo dopasujemy do każdego salonu.

Co interesujące, niektóre narożniki są w stanie składać się także z kilkudziesięciu modułów, a jesteśmy w stanie je połączyć i przestawiać, gdzie i kiedy tylko chcemy. Tego typu narożniki modułowe więc do idealny pomysł do różnych mieszkań. Bardzo istotny jest materiał, którym obity będzie narożnik. Popularne są tkaniny, bardzo przytulne, o które bez kłopotu się zatroszczymy. Dostępne są różnorakie faktury oraz kolory, więc łatwo odnaleźć coś dla siebie. Kolejny wybór to tweed, zwłaszcza pasuje we wnętrzach w stylu skandynawski.

A może skóra? Wprowadzi do wnętrza ponadczasową elegancję, więc jak tak planujemy urządzić mieszkanie, jest to dobry pomysł. Trzeba się nad tym zastanowić i wybrać właśnie tak, jak będzie dla nas najlepiej, pod kątem naszego gustu, ale i szeroko pojętej funkcjonalności.