Jaki pojemnik najkorzystniej wynająć przy mniejszych remontowych pracach?

Wynajęcie kontenera na odpady jest najbardziej wygodnym i najlepszym sposobem, żeby pozbyć się gruzu, ziemi czy nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem takiego kontenera przemyśleć należałoby specyfikę pracy oraz wybrać jak najbardziej odpowiedni rodzaj takiego kontenera.
Wynajęcie kontenera na odpady jest najbardziej wygodnym i najlepszym sposobem, aby pozbyć się gruzu, ziemi czy nieużywanych już mebli. Przed wynajęciem tego typu kontenera przemyśleć warto specyfikę pracy oraz wybrać jak najbardziej odpowiedni rodzaj takiego kontenera.

wyobrażenie - dom

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Dachówka ceramiczna karpiówka angoba szlachetna

Autor: Koramic
Źródło: http://www.wienerberger.pl
Remont lub przebudowa domu lub roboty w ogródku, to bardzo duża liczba odpadów, które podczas takich robót generujemy. Są to dosyć kłopotliwe śmieci, ponieważ nie mogłyby składowane być wspólnie z komunalnymi śmieciami. Dlatego też kiedy mamy w planach takie roboty, dobrze będzie, kiedy zamówimy właściwy kontener na gruz. W wypadku małych robót wystarczy w zupełności wynajęcie big-baga. Kryją się pod tą nazwą duże, wyprodukowane z tworzywa wytrzymałego torby, które mają pojemność od 0,6 do 2,3 m3. Zależnie od wielkości big-baga maksymalne jego obciążenie waha się od paruset kg nawet do jednej tony. Do big-baga wrzucać możemy odpady, jakich charakter był uprzednio ustalony z dostarczającą pojemnik firmą. Może to być gruz, odpady zielone czy też popsute meble.
Kiedy wykonujemy większe roboty, będzie to wymagać wykorzystania większego i bardziej odpornego pojemnika na śmieci. Znakomicie w takiej okoliczności sprawdzi się kontener rodzaju KP5 albo KP7. Posiadają one pojemność pięć lub 7 m3. Są przeznaczone przede wszystkim do składowania gruzu, lecz może także do nich trafić ziemia lub jakiekolwiek odmienne odpady po domowych porządkach. Wszystko zależne jest od uzgodnień z firmą, która najmuje kontenery. Największą mocną stroną kontenerów jest niska burta, która pozwala bez problemu umieszczać w nim kontener na gruz chorzów i odmienne śmieci.

Jednak tego typu burta sprawia, że zbiornik jest w mniejszym stopniu ładowny, co może być dużym ograniczeniem przy znaczniejszych remontach. Jeżeli chcemy nająć większy pojemnik, to dobrym rozwiązaniem będzie wypożyczenie kontenera rodzaju KP10 o pojemności od 10 do nawet 36 m3.