Jaki sposób ogrzewania mieszkania wybrać by jak najwięcej zaoszczędzić?

Współczesne technologie śpieszą w kierunku oszczędności i ekologii. Rośnie także liczba sposobów na grzanie budynku jednorodzinnego.
Czy warto inwestować w drogą instalację wierząc, że wkrótce się zwróci? Czy lepiej zaoszczędzić na instalacji oraz płacić sporzej za ogrzewanie? Czy opłaca się inwestować w eko podejścia? Czym nagrzewać dom, żeby płacić za to nie dużo? Możemy uznać, iż najodpowiedniej grzać domek kotłem na węgiel czy też drewno czy gruntową pompą ciepła.
Obecne technologie śpieszą w kierunku ekologii oraz oszczędności. Wzrasta również liczba sposobów na ogrzewanie domku jednorodzinnego.
Czy warto inwestować w kosztowną instalację przypuszczając, iż wkrótce się zwróci? Czy lepiej oszczędzić na instalacji i płacić więcej za grzanie? Czy opłaca się inwestować w ekologiczne podejścia? Czym ogrzewać dom, by płacić za to jak najmniej? Można uznać, iż najodpowiedniej nagrzewać budynek kotłem na węgiel albo drewno czy gruntową pompą ciepła.

biurko

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila
Jednakże Wybór nie jest taki prosty. Poza problematycznym dla otoczenia dymem musimy wziąć pod uwagę uciążliwą obsługę kotła na węgiel oraz konieczność monitorowania jego działania. Dla kogoś, kto wiele czasu spędza poza domem, może to być ogromny kłopot.

Kliknij tu, sprawdź ofertę namioty wynajem naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś interesującego. Mamy bardzo niskie ceny, więc się nie rozczarujesz!

Ogrzewanie gruntową pompą ciepła jest tak samo tanie, natomiast pod względem wygody jest na przeciwnym biegunie. Nie generuje ona spalin oraz działa w pełni automatycznie, tak że można nieomalże zapomnieć o jej obecności. Pompa – http://afg.poznan.pl/oferta/sterowanie-pomp/9 – ciepła napędzana jest prądem, jednak dostarcza ciepło z otoczenia – zakumulowane w ziemi, (a więc dostępne za darmo) – wobec tego uznaje się ją za narzędzie ekologiczne. Niestety, jest również dużo bardziej kosztowna. Instalacja z kotłem na węgiel kosztuje przeciętnie o 30 tys. zł mniej aniżeli owa z gruntową pompą ciepła. Do tego jej zainstalowanie nastręcza wykonania dość problematycznej instalacji koniecznej do odbierania ciepła z gruntu.

Musimy więc rozważyć, czy bez wątpliwości większa wygoda jak też walory ekologiczne warte są tych pieniążków i zachodu.
Gdy do ogrzania mamy jedynie jedno pomieszczenie, starczy nam piecyk naftowy.