Jakie aspekty mają wpływ na cenę wykończenia mieszkań?

Gdy kupimy mieszkanie, bez względu na to, czy jest nowe, czy też z rynku wtórnego, często chcemy przeprowadzić w nim gruntowny remont. Chociaż różnice w cenach lokali z tych dwóch źródeł z roku na rok maleją, to wciąż są bardzo wyraźne.
Kiedy zakupimy mieszkanie, bez względu na to, czy jest nowe, czy też z rynku wtórnego, często chcemy przeprowadzić w nim gruntowny remont. Choć różnice w cenach lokali z takich dwóch źródeł z roku na rok się zmniejszają, to nadal są niezwykle wyraźne.

domy jednorodzinne

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem mieszkania, należy bardzo dokładnie przemyśleć koszty, które należy ponieść podczas wyboru lokalu z rynku wtórnego. Wstępna kalkulacja może nas bardzo zaskoczyć, gdyż cena przebudowy tego typu niejako „używanego” mieszkania może wynosić nawet 100 tysięcy złotych. Spośród najczęściej wykonywanych inwestycji w tym zakresie trzeba wymienić takie prace jak m.in. wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, okien, drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych, armatur, grzejników, kafelków czy listew przypodłogowych. W we właściwy sposób wykonanym Kosztorysie może wyjść na to, że zakup nowego lokalu nawet w stanie deweloperskim to nie jedynie znaczna oszczędność pieniędzy, lecz również oszczędność nerwów i czasu.
W rzeczywistości wykończenie mieszkania to wynajęcie ekipy remontowej, własny wkład pracy, niecodzienne rozwiązania, jakość materiałów oraz choćby wielkość mieszkania. Proces wykończenia mieszkania należy rozpocząć od takich pomieszczeń, których dostępność jest fundamentalna. Najpierw powinno się zatem zacząć od toalety przenośne białystok i kuchni. Jeśli nie posiadamy jeszcze wewnętrznych drzwi, trzeba pomyśleć również o nich. Jednym z początkowych wyborów, których trzeba będzie dokonać, będą drzwi montowane wewnątrz.

W marketach budowlanych znajdziemy bardzo bogatą ofertę. Trzeba także pamiętać o ogólnym zamyśle wykończenia mieszkania. Chodzi tu o preferowaną barwę, styl, czy też o nasze plany odnośnie wykończenia podłogi.