Jakie drzwi wybrać?

Wewnętrzne drzwi potrafią się „wtopić” w wystrój pomieszczenia i być nieomalże niedostrzegalne, bądź stać się ciekawym fragmentem aranżacji mieszkania.
Jeśli idzie o drzwi nowoczesne, ich wybór jest współcześnie tak wielki, iż bez żadnego kłopotu dopasujemy je do architektury mieszkania jak też do naszego gustu.
Drzwi wewnętrzne mogą „wtopić” się w wystrój pomieszczenia i stać się nieomal niezauważalne, czy też stać się ciekawym fragmentem aranżacji mieszkania.
Jeśli idzie o drzwi nowoczesne, wybór ich jest dziś tak ogromny, że bez żadnego trudu dopasujemy je do wystroju pomieszczenia a także do naszego gustu.

drzwi nowoczesne

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Ostatnio coraz to popularniejsze są skrzydła wykończone w jednakowy sposób jak ściany wnętrza (możemy zakupić skrzydła, jakie przeznaczone są do samodzielnego malowania). Jeżeli jednakże zależy nam na wyeksponowaniu drzwi, opcji mamy tak samo wiele – wytwórcy oferują skrzydła wykonane z przeróżnych surowców, w rozlicznych kolorach.
wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Z czego wykonuje się wewnętrzne skrzydła? Najczęściej z drewna. Przeważnie z sosny lub mahoniu. Skrzydła kupujemy wykończone czy w surowym stanie, wyłącznie zaimpregnowane – wówczas o ich ostatecznym odcieniu zdecydujemy sami, na przykład malując je farbą czy lakierem. Z kolei drzwi wykonane z płyt drewnopochodnych MDF są wykończone fornirem lub okleiną.

Niezbędny jest Ci link do serwisu, który będzie miał dużo szczegółowych wiadomości? Zapraszamy więc do naszej kolejnej witryny.

Drzwi wykonane ze szkła hartowanego są tak samo solidne jak te wykonane z innych materiałów. Jest to odpowiednie podejście, gdy nam zależy na doświetleniu pomieszczeń albo wizualnym ich powiększeniu. Zagwarantują prywatność, jeżeli użyjemy nieprzejrzystego (na przykład piaskowanego) szkła. Przed wyprawą do marketu budowlanego sprawdź koniecznie, jakiego typu skrzydła będą Ci potrzebne, to znaczy: lewe czy prawe.

Jakim sposobem je rozpoznać? Wystarczy stanąć przed drzwiami w taki sposób, ażeby otwierały się w Twą stronę – jeżeli zawiasy znalazły się po stronie lewej, znaczy to, iż drzwi są na pewno lewe (i odwrotnie).