Jakie jest wykorzystanie stalowej blachy hardox 350?

Proces recyklingu, na przykład rozbicie odpadów, stawia duże żądania przed przyrządem. Jeśli użytkowane tworzywa niszczą się za szybko, oznacza to też znaczne koszty. Żeby utrzymać produktywność i konkurencyjność, nadrzędne jest wykorzystanie mocnych materiałów.
Przebieg recyklingu, na przykład rozbicie odpadów, stawia wysokie wymagania przed narzędziem. Jeśli używane surowce niszczą się za prędko, niesie to też znaczne wydatki. Żeby utrzymać produktywność oraz konkurencyjność, nadrzędne jest użycie mocnych towarów.

konstrukcja stalowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym rozwiązaniem są blachy trudnościeralne Hardox. Hardox to nazwa handlowa blach trudnościeralnych produkowanych przez szwedzką hutę. Blachy te charakteryzują się ogromną trwałością na ścieranie oraz, w odróżnieniu od konkurencji, znaczną wytrzymałością na obciążenia udarowe. Blachy Hardox mogą być cięte laserem, plazmą, palnikiem tlenowym, także potokiem wodnym z kawałkami ściernymi.

Stal Hardox 350 w każdym calu nadaje się do spawania przy zastosowaniu wszelkiej konwencjonalnej metody spawania wykorzystywanej do złączenia stali zwykłych i wysokowytrzymałych, może również być obrabiana w obszarze fresowania, wiercenia, toczenia, jak też walcowania. Wyżej wymienione cechy spowodowały że stale Hardox stały się niezwykle sławną stalą trudnościeralną na świecie.

Parametry plastyczności stali Hardox 350 akceptuje ją używać też jako wysokoodporną stal (propozycje) konstrukcyjną. Stal Hardox zwłaszcza dobrze przydaje się do wytwórczości narzędzi służących do zajęć wyburzeniowych, młotów, okładzin, skrzyń i kontenerów, korpusów, wywrotek, kruszarek, ładowarek i wszelakich różnych produktów regularnie stosowanych, gdzie nie wolno przyzwolić do powstania pęknięć, zdeformowań i amortyzacji – Przeczytaj.

stal

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór blach trudnościeralnych posiada duże korzyści dla wiedzionej aktywności wytwórczej. Hardox umożliwia optymalne obniżkę zużycia sprzętu i maszyn, zmniejszając czas przestoju w warsztacie i podwyższając wydajność prowadzonych prac. Dzięki spójnym właściwościom Hardox zachowuje się dokładnie tak samo poprzez cały okres eksploatacji. Obsługa serwisowa staje się tym samym przewidywalna, a program reperacji można ułożyć w sposób racjonalny. Wytwórca czyni wszystko, aby stal Hardox 350 była lepsza od każdej innej, o wiele lepsza. Lepsza o pełne lata świetlne.