Jakie mody aranżacji wnętrz powrócą zimą?

Jak w każdej branży, zarówno w aranżacji wnętrz pewne mody wielokrotnie wracają. Jednego lata jest kultowy konkretny styl, innego fabrycznie nowy. Z jednej strony jest to fantastyczne, gdyż nie ma zwyczajności w tym biznesie.
Jak w każdym biznesie, zarazem w aranżacji wnętrz pewne mody każdorazowo powracają. Jednego lata jest kultowy konkretny styl, innego nowy. Z jednej strony jest to fantastyczne, gdyż nie ma zwyczajności w tej branży.

aranżacja

Autor: lampyilampki.pl
Źródło: lampyilampki.pl
Ale z drugiej być bardzo męczące, dlatego że niejako wymusza podążanie za modą. W ostatnim czasie możemy zaakcentować zasadniczo dwa typy trendów. Pierwszym są te, które się okresowo odmieniają. Aktualnie jest to styl glamour, styl loftowy, prowansalski czy minimalizm.

Te mody w danym sezonie są aktualne, ale w nowym ich miejsce zastąpią nowatorskie. Ale możemy także wymienić drugi rodzaj trendów. Otóż są to trendy stałe, które bez względu na nowe pomysły w świecie aranżacji wnętrz są takie same. Te trendy są bezpieczne, pewne i uniwersalne, bo cały czas można po nie sięgnąć, a one nie utracą ze swej aktualności. Przykładem uniwersalnego stylu jest styl klasyczny.

Jakie więc obecnie trendy będą aktualne porą zimową? Otóż bez cienia wątpliwości trend glamour. Bez wątpienia nie każdego Polaka stać na pałacowe wnętrza, które cieszą oko swą powierzchnią. Ale styl glamour jest także możliwy do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach. Nie trzeba tu ogromnych komnat.

aranżacja salonu

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Co go więc określa? Otóż ten styl określa się zastosowaniem: srebrnych czy złotych dodatków, stylowego oświetlenia, lakierowanych mebli czy dużej ilości luster. Następnym stylem godnym zwrócenia uwagi jest styl dworski. Jest on odniesieniem do obrazu dziewiętnastowiecznej wsi angielskiej. Jeżeli kogoś nie obchodzi sielanka wiejska, to powinien skorzystać ze stylu orientalnego. Przeczytaj szczegóły:

Styl ten czerpie wzorce z kraju kwitnącej wiśni. Jego koloryt pozwala go wdrożyć w takich pomieszczeniach jak: jadalnie, kuchnie czy sypialnie. Nie każdy obywatel planuje jednak na porę jesienno-zimową poważne wydatki i remonty. Co mają uczynić ci, którzy nie dysponują okazałymi środkami pieniężnymi czy zwyczajnie nie planują remontu, a chcą zmienić oblicze swego mieszkania? Otóż pozostaje im sięgnięcie po dodatki, takie jak: ramki na zdjęcia, lampy czy poduszki ozdobne. Dzięki nim pomieszczenie zmieni swój charakter. A mieszkańcy zyskają komfort.