Jakie są na rynku różnego typu osuszacze powietrza?

Odpowiedni poziom wilgoci w mieszkaniu jest sprawą bardzo istotną. To od niej w znacznej mierze jest uwarunkowane nasze zdrowie. Zbyt wysoka wilgotność może prowadzić do pojawienia się różnorodnych chorób górnych dróg oddechowych, ogólnego rozdrażnienia czy bólu głowy.
Odpowiedni poziom wilgoci w mieszkaniu jest sprawą bardzo ważną. To od niej w dużej mierze jest uwarunkowane nasze zdrowie. Zbyt duża wilgotność może doprowadzić do pojawienia się różnorodnych chorób górnych dróg oddechowych, ogólnego rozdrażnienia czy bólu głowy.

migawka - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Fotel bujany

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
W najgorszym przypadku w takiej sytuacji, gdy wilgoć będzie się utrzymywała przez relatywnie długi okres czasu, może również pojawić się na ścianach grzyb. Zlikwidowanie takiego objawu nie jest niestety już tak łatwą sprawą. Aby tego uniknąć, istnieje kilka sposobów.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju inne informacje (http://www.danjan-przeprowadzki.wroclaw.pl/meble-transport-wroclaw/)? Jeżeli tak, to wejdź na podaną witrynę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zadowolony.

Najbardziej popularnym z nich jest osuszacz powietrza. Poziom wilgotności w budynkach zamkniętych reguluje norma PN-B-03421:1978. Najkorzystniej dla nas, jednak również dla naszych mebli, sprzętu elektronicznego czy też biblioteczki z książkami jest, kiedy wilgoć jest utrzymana w przedziale 40-60%. Miejscami szczególnie narażonymi na zawilgocenia są te, w których istnieją kłopoty z wentylacją, zatem pomieszczenia do suszenia prania lub łazienki. Najlepszym sposobem do sprawdzania zawilgocenia powietrza jest urządzenie o nazwie higrometr.

Najprostsze modele kosztują zaledwie parę złotych. Higrometry z zegarem warte są kilkanaście złotych. Można też nabyć specjalne stacje pogody, które poza przekazywaniem informacji odnośnie wilgotności powietrza, prezentują także temperaturę oraz ciśnienie atmosferyczne. Niezwykle ważną sprawą przy wyborze Urządzenia do osuszania powietrza jest efektywność. Można się także spotkać z określeniem wydolność urządzenia. Tę właśnie wartość możemy znaleźć na jakimkolwiek takiego rodzaju urządzeniu. Jest ona zaprezentowana w litrach na dobę lub litrach na godzinę.

Do małych lokali mających do około 40m3 wystarczyłoby nabyć osuszacz powietrza o wydajności ok. 10l/24h. Za takie narzędzie należy zapłacić od 300 do 900 zł. Jak łatwo wyliczyć, pomieszczenia o kubaturze do 80 m3 będą potrzebowały urządzenia o nieco większej sprawności: 20l/24h.