Jakie są plusy i minusy mocowania tv na ścianie?

W czasie urządzania pokoju dziennego, dużo osób zastanawia się, gdzie oraz jak zamontować uchwyt do telewizora. Do doboru są najczęściej 2 opcje. Telewizor może być powieszony na ścianie, co pozwoliłoby na oszczędność cennego miejsca.
Alternatywnie mógłby również stać na którejś komodzie, przy czym to już jest zależne od budżetu czy osobistych upodobań albo stylu, który jest zachowany w danym salonie.
W czasie urządzania salonu, dużo osób zastanawia się, gdzie oraz w jaki sposób zamontować uchwyt do telewizora. Do doboru są zazwyczaj 2 możliwości. Telewizor może być powieszony na ścianie, co pozwoliłoby na zaoszczędzenie cennego miejsca.
Zamiennie mógłby również stać na jakiejś szafce, przy czym to już zależy od budżetu czy też osobistych upodobań lub stylu, który jest zachowany w danym salonie.

budynek - przekrój

Autor: SC44Q2AEh2xyLpuzxB2q SC44Q2AEh2xyLpuzxB2q
Źródło: http://www.flickr.com
Do zalet zamontowania uchwytu na ścianie należy m.in. wspomniana większa ilość przestrzeni w danym pokoju, to, że dzieci miałyby trudniejszy dostęp do urządzenia, w większym stopniu nowoczesny wygląd czy to, że byłoby to lepsze wyjście w wypadku telewizorów o większej wielkości ekranu. Jednak jego mocowanie na ścianie posiada też swoje wady. Należą do nich brak możliwości zmieszczenia w tamtym miejscu dodatkowego sprzętu (kino domowe) czy bardziej trudne przestawienie telewizora w odmienne miejsce.
Ścianka szklana, balustrada

Autor: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl
Strażacy w akcji

Źródło: www.pixabay.com
Należałoby mieć świadomość, że takie mocowania posiadają odpowiednie standardy. Tyczą się one m.in. umiejscowienia otworów montażowych. Bardzo popularny jest standard VESA. Typ tego typu otworów jest określony w instrukcji telewizora. Jeśli jej nie mamy, moglibyśmy samodzielnie dokonać pomiarów.

Jeżeli masz chęć poznać następne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie. Tam też znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

Wspomniane otwory montażowe są naturalnie w tylnej części tv. Najczęściej wykorzystywane standardy to VESA 300×300 czy 400×400. Początkowa liczba określa odległość otworów pionowych, natomiast druga w poziomie.

Istnieje także odpowiednia tabela, w której określone są różne rodzaje w zależności od ciężaru telewizora czy wielkości ekranu. Występują poza tym mocowania uniwersalne, które można oczywiście zastosować w wypadku zmiany telewizora.