Jakie są zalety zastosowania aluminiowo-poliwęglanowej wiaty i dlaczego tak jest?

Przeważnie na decyzję o wyborze zadaszenia naszego tarasu wpływają 2 główne czynniki. Jednym jest okoliczność, gdy zaczynamy aranżować taras, zabudowujemy ściany i podłoże oraz podłączamy w tamtym miejscu instalację elektryczną czy kupujemy następne meble albo ozdoby.
Wtedy budowa wiaty będzie ochraniać to wszystko, co znajduje się na płaszczyźnie balkonu przed deszczem, śniegiem lub słońcem.
Przeważnie na decyzję o wyborze zadaszenia naszego tarasu mają wpływ 2 kluczowe czynniki. Jednym jest sytuacja, gdy rozpoczynamy aranżować balkon, zabudowujemy ściany i podłoże oraz podłączamy tam instalację elektryczną czy kupujemy następne meble albo dekoracje.
W takiej sytuacji konstrukcja wiaty będzie chronić to wszystko, co mieści się na płaszczyźnie balkonu przed deszczem, śniegiem lub słońcem.

odzwierciedlenie - firmy

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
Budowa wiaty okaże się wręcz konieczna. Kolejny powód, który może skłonić nas do kupna zadaszenia to dyskomfort związany z przebywaniem na tarasie w trakcie deszczowych i wietrznych dni. Zakupując osłonę na balkon (Sprawdź też: moskitiery łódź) zazwyczaj chcemy, aby nie zasłaniała ona dostępu do światła, była łatwa w montażu i lekka. Taka jest aluminiowa wiata, która ma wypełnienie poliwęglanowe. Panele poliwęglanowe będą przepuszczać światło, są nieprzemakalne i nie pękają. Konstrukcja z aluminium będzie zapewniała lekkość. Poza tym wiaty wykonane z aluminium mogłyby prezentować się naprawdę bardzo atrakcyjnie. Nie trzeba jednak zapomnieć, że nie wszystkie wyprodukowane wiaty aluminiowe i aluminiowo-poliwęglanowe, jakie są obecnie dostępne w marketach, godne są naszego zainteresowania.
kolektory słoneczne

Autor: Schüco
Źródło: Schüco
Aluminium jest to surowiec bardzo odporny na działanie warunków mechanicznych oraz meteorologicznych, ponieważ nie utlenia się, nie rdzewieje ani nie gnije. Poliwęglan z kolei to surowiec praktycznie niezniszczalny. Mówi się, że jest około 300 razy bardziej odporny na urazy mechaniczne niż szkło. Równocześnie płyty z poliwęglanu nie podlegają zamarzaniu oraz nie zmieniają swych właściwości pod wpływem działania temperatury, która może sięgać nawet 120 stopni Celsjusza.

Takie panele poliwęglanowe mogłyby przepuszczać promieniowanie słoneczne, co jest niezwykle ważne dla osób, którym zależy, żeby pomieszczenia znajdujące się w budynku nie straciły dostępu do słonecznego światła.