Jakie szafki należy kupić do łazienki?

Remonty są wyjątkowo drogie, zwłaszcza gdy zamierzamy całkowicie zmienić wnętrze. Na szczególnie duże wydatki musimy przygotować się, gdy chcemy odświeżyć łazienkę. Tutaj przydadzą się nowe płytki, armatura, jak również meble, na które należy zwrócić dużą uwagę, jeśli chcielibyśmy, by służyły nam przez dłuższy czas.
Remonty są bardzo kosztowne, zwłaszcza gdy planujemy całkiem odmienić wnętrze. Na szczególnie duże wydatki powinniśmy przygotować się, gdy chcemy odnowić łazienkę. Tutaj przydadzą się nowe płytki, armatura, a także meble, na które trzeba zwrócić dużą uwagę, jeśli chcemy, aby służyły nam przez dłuższy czas.

Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Nade wszystko szafki do łazienki nieustannie wystawione są na znaczny poziom wilgotności oraz zmiany temperatury. Rozlana woda oraz unosząca się para wodna sprawiają, że na pewno nie możemy decydować się na niedrogie umeblowanie, które nie wytrzyma roku w dobrym stanie. Najistotniejsze są korpusy mebli, zwłaszcza narażone na kontakt z wodą. Muszą być zrobione z tworzyw wilgocioodpornych, które będą wytrzymałe mimo trudnych warunków, w których muszą się znajdować.

Ważne jest też należyte zabezpieczenie tworzyw, które dodatkowo podnosi ich ochronę, na przykład przez nałożenie specjalnych lakierów, najlepiej 2-składnikowych lakierów poliuretanowych, zapewniających naprawdę znakomitą ochronę. W przeciwnym wypadku meble mogą się rozwarstwiać oraz pęcznieć, co psuje ich estetyczny wygląd oraz wzbudza w nas poczucie winy, że daliśmy skusić się na promocję. Poza sprawą jakości mebli znaczenie ma także ich design (marka Antado). Zawsze sprawdzają się eleganckie meble łazienkowe, nie tylko w subtelnych kolorach. Odważniejsza kolorystyka doda łazience charakteru, lecz jeżeli cenimy stonowany wystrój, możemy jedynie zdobyć się na bardziej wyraziste dodatki.

Dochodzisz do wniosku, że taki tekst jest wartościowy? Jeżeli tak, to zobacz poza tym ten wciągający artykuł – on też zwróci Twoją uwagę.

Meble powinny być też praktyczne, to znaczy mieć właściwą ilość półek i szuflad, by pomieścić wszystkie kosmetyki oraz inne drobiazgi.

meble łazienkowe

Autor: Artvillano
Źródło: Artvillano
Jeżeli chcesz, aby twoja łazienka zawsze wyglądała porządnie i stylowo, zdecyduj się na zamykane szafki, bez otwartych półek (komplety). Przez to wyeliminujesz zbędny kurz oraz bałagan, jakiego ciężko jest uniknąć, zwłaszcza gdy zaspaliśmy i spieszymy się rano do pracy. Dobrze też wybierać szafki na nogach, które umożliwiają wytarcie podłogi i zapobiegają zbieraniu się śmieci w kątach łazienki. Zachowanie czystości z niniejszymi meblami jest znacznie prostsze. Jeżeli będziesz mieć na uwadze opisane porady, twoja łazienka z pewnością będzie ładnie i praktycznie zaaranżowana. Nie zapominaj, iż na pierwszym planie jest jakość, a wszystko bez wątpienia pójdzie zgodnie z planem i będziesz zadowolony z rezultatu, jaki otrzymałeś.