Jakiego rodzaju drzwi wewnętrzne zamówić do świeżo wybudowanego domu lub tego będącego w trakcie odrestaurowywania

Drzwi w mieszkaniu bywają równie potrzebne jak okna z markizami czy szykowne i solidne parkiety. Te frontowe muszą być odporne na działanie szkodliwych warunków pogodowych, w przeciwnym przypadku ich posiadacz pożałuje tego, że był nazbyt oszczędny, a teraz będzie musiał ponownie kupić nowy egzemplarz, co przecież wiąże się z ekstra kosztem. Natomiast drzwi wewnętrzne mogą być mniej solidne, choć i w tym przypadku ich kupno należałoby dwa razy przemyśleć. Zobaczmy, jakie modele stają się teraz dostępne w sklepach i komu możemy je rekomendować, a komu nie.
Drzwi w mieszkaniu bywają tak samo potrzebne jak okna z zasłonami czy gustowne i wytrzymałe panele. Te wejściowe muszą być odporne na działanie szkodliwych warunków pogodowych, w przeciwnym przypadku ich posiadacz pożałuje tego, że był nazbyt oszczędny, a teraz będzie musiał jeszcze raz kupić nowy egzemplarz, co przecież wiąże się z dodatkowym wydatkiem. Z kolei drzwi wewnętrzne mogą być mniej solidne, chociaż i w tym przypadku ich kupno należałoby dwa razy przemyśleć. Zobaczmy, jakie modele bywają teraz dostępne w sprzedaży i komu możemy je polecić, a komu nie.

drzwi zewnętrzne

Autor: Camera Eye Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy w domu duży salon z widokiem na taras, to drzwi do tego pomieszczenia mogą być większe niż standardowo. Kreatywny przedstawiciel handlowy zasugeruje nam model złożony z dwóch skrzydeł. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością zaskoczy członków familii, którzy tego rodzaju odrzwia widzieli chyba tylko w muzeum. Dwuskrzydłowe drzwi wewnętrzne wcale nie nadają się do kameralnych mieszkań w wieżowcach, po ich posiadacze w ogóle rezygnują nawet z tych pojedynczych modeli. Za to w wiekowych domach takie nietuzinkowe odrzwia będą prezentować się okazale, zwłaszcza gdy sama ościeżnica będzie równie imponujących gabarytów.

remont mieszkania

Autor: Warren Long
Źródło: http://www.flickr.com

Interesującym rozwiązaniem bywają również drzwi przesuwne. Można je jednak umieścić tylko i wyłącznie w niektórych pokojach. Ich wadą jest nie tylko wysoka cena, lecz także fakt, że nie są dźwiękoszczelne. W związku z tym nie warto zamawiać takich odrzwi do sypialni, bo tam zazwyczaj relaksujemy się po całodziennym dniu pracy, a harmider dziecięcych zabaw będzie przeszkadzał w zasypianiu.

A teraz nadeszła pora na kilka porad adresowanych do właścicieli mieszkań, którzy w najbliższym czasie planują kupno drzwi. Jeszcze w fazie projektowania trzeba zastanowić się, gdzie będą spać wizytujący nas goście. Jest to o tyle ważne, że do rzeczonych pomieszczeń lepiej nie wstawiać modeli z szybką. Przepuszcza ona światło żarówki, co może być zjawiskiem trochę denerwującym naszych najbliższych. A dodatkowo warto na wstępie skontrolować, czy nasza ościeżnica (www.invado.pl/produkty/oscieznice) ma odpowiednią barwę, czyli taką, która modelowo łączy się z odcieniem wybranych uprzednio drzwi. Tak daleko posunięta ostrożność uchroni nas przed możliwym demontażem – należy pamiętać o tym, że robotnicy nie zawsze zwracają swoją uwagę na takie drobiazgi.