Jakiego rodzaju kinkiety będą najlepsze do salonu a które do przedpokoju oraz czy też można zakładać je na zewnątrz?

Dają one delikatne światło, które miło rozświetla każde miejsce. Kinkiet to lampka, jaka zainstalowana jest zazwyczaj na ścianie, chociaż można by już dziś spotkać modele stojące.
Dają one delikatne światło, które miło rozświetla każde miejsce. Kinkiet to lampka, jaka zainstalowana jest zazwyczaj na ścianie, choć można by już dzisiaj spotkać modele stojące.

wnętrze

Autor: Fotoarte
W przeszłości były wykorzystywane jedynie do oświetlania biurka, dlatego też były małe. Dziś ich konstrukcja jest tak rozwinięta, że często przynoszą na myśl typowe lampy wiszące.
W sypialni kinkiety zazwyczaj spełniają rolę lampki nocnej, jaka zainstalowana jest bezpośrednio przy łóżku. Są osoby, jakie lubią w tym miejscu czytać. W takiej sytuacji należałoby wybrać kinkiet (zobacz sprawdź przykłady) z otwartym kloszem, przekręcony w dół albo w bok. Ważne jest, żeby oświetlenie padało wprost na książkę albo gazetę. Niezwykle ważna jest również moc żarówki, jaka powinna wynosić około 40W. Jednak kinkiet w sypialni mógłby służyć nie tylko do oświetlenia stanowiska do czytania. Dzisiejsze ich formy mogą nadawać się jako oświetlenie uniwersalne. Ze względu na ich stonowaną barwę światła, mogą wprowadzać do sypialni intymną aurę. Najlepsze tutaj będą kinkiety obudowane materiałem drewnianym, ale należy pamiętać, żeby pasowały one do ogólnej kompozycji sypialni.
Do przedsionka warto dobrać kinkiety zamknięte, wykonane z matowego sztucznego materiału. Wybierając odcień lampy zazwyczaj w sprzedaży napotkamy biel, ale dzisiaj znajdziemy także wiele innych barw, które możemy dopasować do odcienia ścian albo tapety w korytarzu. Moc żarówki do takiej lampki zależy w dużej mierze od wielkości przedpokoju. Można by zdecydować się na dwie żarówki o mocy 30-40W. Dzisiaj można też spotkać kinkiety zewnętrzne, które mogą oświetlać ściany budynku, balkon czy ogródek.

Przy kinkietach zewnętrznych trzeba zwrócić uwagę na sprawy bezpieczeństwa. Tego typu lampa powinna wytrzymać kontakt z opadem deszczu oraz śniegiem, a także wysokie i małe temperatury. Jeżeli tak nie będzie, z pewnością my nie będziemy mogli się nią za długo cieszyć.