Jakiego rodzaju obrazy będą pasować do salonów utrzymanych w stylu minimalistycznym?

Gdy aranżujemy wygląd swego salonu, powinniśmy pamiętać o różnorodnych dodatkach. Są one akcentem uzupełniającym styl oraz stylistykę tego pokoju. Trzeba pamiętać również o tym, że stosownie dobrane dodatki mogą całkowicie odmienić każde pomieszczenie.
Kiedy aranżujemy wygląd swojego salonu, powinniśmy pamiętać o różnych dodatkach. Są one akcentem uzupełniającym styl oraz stylistykę tego pokoju. Trzeba pamiętać również o tym, że stosownie wybrane dodatki mogłyby zupełnie zmienić każde pomieszczenie.

Od długiego okresu czasu najbardziej popularną ozdobą są obrazy. Trzeba jednak je odpowiednio dopasować do charakteru salonu. Należy dobrać ich Rozmiar, format (istnieją kwadratowe, prostokątne albo w kształcie owalu). Istotna jest także rama, gdyż może być metalowa albo drewniana. Trzeba się również zastanowić nad tym, gdzie najlepiej by było zawiesić obraz, a których miejsc lepiej jest unikać. Obraz powieszony nad kanapą tworzy harmonijną aranżację w strefie dziennej, która jest przeznaczona do relaksu.

Czy ten tekst jest według Ciebie wartościowy? Jeśli tak, to wejdź i przeczytaj więcej tutaj (https://sklep.kunszt.pl/lozka-metalowe-dwuosobowe-c-1_7.html) – znajdujące się tutaj kwestie udzielą odpowiedzi na wszystkie Twoje zapytania.

Jeżeli powiesimy obrazy nad komodą, będą doskonale łączyć się z pozostałym dodatkami (np. z figurkami albo ramkami lub z fotografiami). Jeżeli powiesimy obraz nad stołem, będzie zwracać na siebie wzrok w trakcie spożywania posiłków.

obrazy

Autor: Mike Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy będziesz już wiedzieć, gdzie powiesisz kupiony obraz, zastanów się nad jego rozmiarem. Rozmiary takiego ściennego dodatku są zależne zazwyczaj od obecnego miejsca. Osoby, które posiadają dużo wolnej przestrzeni nad kanapą, ale nie podobają się im wielkoformatowe płótna, mogą powiesić kilka mniejszych obrazów o analogicznej tematyce. Dzięki takiemu rozwiązaniu można utworzyć niezwykłą kompozycję. Kolejny temat, jaki możesz rozważyć, to rama obrazu. Jeśli preferujesz naturalne drewno, to na pewno znajdziesz i takie obrazy. Musisz jednak mieć świadomość, żeby dostosować obraz do kompozycji swego salonu.

Dla przykładu w salonach zaprojektowanych w stylistyce klasycznej, najkorzystniej sprawdzą się ozdoby przedstawiające aranżacje kwiatowe i górzyste krajobrazy. W pokojach modernistycznych i minimalistycznych, o wiele korzystniej będą wyglądać obrazy z architekturą wielkich miast.