Jakiego typu podzielnik kosztów ogrzewania ? Jaki mamy wybór? O jakich kwestiach pamiętać?

Podzielnik ciepła jest urządzeniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok między poszczególne mieszkania. Nie jest to licznik, jak niektórzy twierdzą.W sumie są dwa rodzaje podzielników.
Podzielnik ciepła to urządzenie, dzięki jakiemu można podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok między konkretne mieszkania. Nie jest to licznik, jak niektórzy twierdzą.Właściwie istnieją dwa typy podzielników.

podzielniki kosztów ogrzewania

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska
Jeden jest cieczowy, następny elektroniczny. Ten pierwszy jest najbardziej popularny, nie kosztuje dużo, prezentuje się po prostu jak termometr z dwoma rurkami. Podzielniki kosztów ogrzewania elektroniczne są coraz bardziej popularne jak i wykorzystywane w coraz większej ilości domów – https://bmeters.pl/pl/rfm_amb/409/urki, jakie wypełniane są nieszkodliwą substancją chemiczną.

Prze działanie ciepła z grzejnika powoli ulega wyparowaniu. Lewa rurka prezentuje zużycie z poprzedniego roku, a prawa zużycie bieżące. Zasada jest mało skomplikowana, po prostu im mocniej zagrzany kaloryfer, tym większa ilość płynu odparowuje. Im mniej więc płynu zostaje w rurce podzielnika, to więcej zapłacimy za ogrzewanie. Blisko rurki mamy podziałkę, jaka pozwala na odczytanie, jak sporo płynu wyparowało. Rozliczanie ciepła jednakowoż coraz częściej odbywa się przy wsparciu podzielnika elektrycznego.
rozliczanie ciepła

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
grunty

Autor: Prayitno / Thank you for (4 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Posiada on czujnik temperatury, jaki mierzy temperaturę grzejnika. Ma także zegar elektroniczny jaki mierzy czas, przez jaki dana temperatura się utrzymywała. Najdokładniejsze są z pewnością podzielniki dwuczujnikowe, gdyż drugi czujnik sprawdza temperaturę w pomieszczeniu.

Musimy pomyśleć jakiego rodzaju czujnik będzie najbardziej odpowiedni, czy bardziej standardowy, czy jednak bardziej nowoczesny. To nam pomoże wybrać najbardziej odpowiedni model, jaki doskonale się sprawdzi – dowiedz się o rozliczaniu ciepła.

dowiedz się o rozliczaniu ciepła