Jednym z najchętniej stosowanych materiałów do izolacji stała się mineralna wełna

Jej popularność jest porównywalna ze styropianem, lecz jest trochę droższa w marketach budowlanych. Będzie to rekompensować doskonałą izolacją dźwiękową, a także świetną wytrzymałością na ogień. Przez te wszystkie zalety jest ona coraz częściej używana przez osoby stawiające domy jednorodzinne, pomimo faktu że trzeba za nią trochę więcej zapłacić.
Zainteresowanie nią jest porównywalne z izolacją styropianową, ale jest odrobinę droższa w marketach budowlanych. Rekompensuje to bardzo dobrą izolacją akustyczną, a także całkowitą odpornością na ogień. Dzięki tym zaletom stała się ona bardzo chętnie stosowana przez wielu budujących domy jednorodzinne, mimo że należy za nią trochę więcej zapłacić.

Rurociągi

Autor: Centre for Sustainable Energy
Źródło: http://www.flickr.com
Następną istotną cechą, jaką ma wełna mineralna , jest wysoka paraprzepuszczalność. Dzięki tego typu izolacyjnym parametrom bez problemów się da, gwarantując jedynie swobodne wydostawanie się pary wodnej, budować przegrody zwane oddychającymi. Trzeba przy tym tylko uważać, żeby taka warstwa izolacyjna nie została zmoczona. Izolacyjne parametry wełny biorą się z faktu, że między cienkimi włóknami jest uwięzione powietrze. W przypadku zmoczenia ciecz zaczyna wypierać tę powietrzną barierę i izolacja zaczyna tracić swoje zadanie. Przy odpowiedniej budowie warstwy izolacyjnej która wykorzystuje ten właśnie materiał

Budowlańcy

Autor: U.S. Naval War College
Źródło: http://www.flickr.com

stosuje się dodatkowo odpowiednie folie, które pozwalają utrzymać praktycznie wszystkie pożądane parametry.

Do malowania różnych elementów bardzo często są stosowane farby proszkowe (zobacz to). W porównaniu ze znanymi wszystkim farbami i lakierami mają parę bardzo ważnych plusów. W pierwszej kolejności farby proszkowe nie zawierają żadnego rozpuszczalnika, dzięki czemu farby – (zweryfikuj te opinie)nie przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego.

Mniejsza także będzie ilość potrzebnych surowców do pomalowania danego przedmiotu, a także mniej odpadów, niż przy tradycyjnych technikach. Wprawdzie kilogram farby będzie kosztować trochę więcej niż płynnej, lecz będzie ona znacznie bardziej wydajna, dzięki czemu ogólny koszt malowania będzie jednak nieco mniejszy. Niebagatelne znaczenie ma również duże bezpieczeństwo użytkowania, farby w proszku nie są palne, więc użytkowanie ich nie będzie wymagać tak rygorystycznych ograniczeń. Malowanie (malowanielinii.com/oznakowanie/malowanie-hal-i-magazynow/) będzie się odbywać poprzez napylenie na czystą powierzchnię elementów warstwy farby proszkowej, jaka w kolejnym etapie zostaje stapiana przez wygrzewanie przedmiotu, tworząc praktyczną i bardzo wytrzymałą powłokę.