Kafelki do umywalni – informacje praktyczne, w jaki sposób kupić kafelki

Podczas remontu a także wykończenia łazienek stajemy przed wyborem odpowiednich płytek łazienkowych. Nasz sprawunek tylko z pozoru zdaje się być dosyć prostą czynnością.
W czasie remontu a także wykończenia łazienek stajemy przed wyborem należytych łazienkowych płytek. Nasz zakup tylko z pozoru wydaje się być całkiem prostą czynnością.

W handlowych ofertach znajduje się bez liku rozmaitych modeli, wzorów, fasonów i kształtów. Wybór płytek ściennych oraz podłogowych jest niemal nieograniczony. Warto jednakże mieć na względzie, że płytki do łazienek różnią się od siebie także technicznymi parametrami. Ich właściwości antypoślizgowe czy wytrzymałość na ścieranie okazują się nadzwyczaj istotne. Dlatego przed kupnem konkretnej ceramiki warto zaznajomić się z jej oznakowaniami i wybrać produkt idealnie dopasowany do naszego pomieszczenia.
zestawy

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu inwestorów zwraca tylko uwagę na cenę oraz design płytek do umywalni. Jest to duży błąd bowiem równie istotne (a może wręcz i istotniejsze) będą techniczne parametry poszczególnych modeli. Pamiętajmy, że toalety są wnętrzami o podniesionej wilgoci powietrza. Posadzki niejednokrotnie będą zatapiane jak też narażane na absorpcje wody.użyj linku oświetlenie kuchenne oświetlenie kuchenneTerakota chłonąca wilgoć może być atakowana przez pleśń i grzyby, zaś ich odporność będzie o wiele niższa. Stąd zaleca się kupno artykułów o niskim współczynniku nasiąkliwości. Opisany parametr podaje się w procentach. Im mniejsze wskazanie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza.

Współczynnik ścieralności to kolejny istotny parametr, na który warto zwracać uwagę w czasie wybierania płytek podłogowych. Miejmy na uwadze, że im większy jest poziom natężenia ruchu w pomieszczeniu, tym wyższą klasę ścieralności warto wybrać.