Każdy chce troszczyć się o własny dom – odkurzamy i wietrzymy wszystkie pomieszczenia, aby miło się nam funkcjonowało w naszych czterech kątach

Większość ludzi ma ochotę żyć w pięknych i czystych domach. Nikt pewnie nie jest zbytnim pedantem, aby sprzątać dom kilka razy w ciągu dnia, ale jako tako utrzymany ład jest przyjemny dla oka i duszy, ponieważ lubimy spędzać czas w czystych pomieszczeniach.
Mieszkania należy wietrzyć – wiedzą o tym wszyscy.
Większość ludzi pragnie mieszkać w pięknych i zadbanych domach. Nikt może nie jest zbytnim pedantem, aby sprzątać mieszkanie kilka razy na dobę, ale poprawnie utrzymany ład jest miły dla oczu i duszy, gdyż lubimy przebywać w czystych pokojach.
Domy trzeba wietrzyć – wiedzą o tym wszyscy.

Wybór

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab
W wakacje okna można zostawiać otwarte nawet przez cały dzień. Zimą również trzeba wietrzyć każde pomieszczenie – dobrze byłoby to zrobić w południe oraz na kilka minut tuż przed snem. Pewnym osobom może wydawać się surrealistyczne, że zaleca się wietrzenie przy minusowych temperaturach, ale jest to potrzebne zarówno dla murów, jak i dla domowników. Trzeba tylko nie zapominać o tym, by maluchy nie siedziały w wietrzonym pomieszczeniu. Jeżeli jednak mamy lokum na ostatnim piętrze, gdzie bywa gorąco albo przykładowo łazienka nie ma okna, to trzeba zainwestować w odświeżacz elektryczny, by w pomieszczeniu można było z przyjemnością oddychać. Odświeżacze są małe i nie zajmują wiele przestrzeni. W obecnych czasach są bardzo bezgłośne, więc ich praca nie będzie domownikom przeszkadzać. Zwykle posiadają mały ekran, na którym możemy ustawić częstotliwość oraz cykl ich funkcjonowania – w zależności od dni i godzin odświeżacz może funkcjonować we wskazany przez nas sposób.

Odświeżacz elektryczny jest także dobrym rozwiązaniem dla osób starszych, które kiepsko znoszą letnie upały. Jeśli używamy go cyklicznie, to powietrze będzie stale czyste i pozbawione nieprzyjemnych zapachów.