Każdy, kto urządza mieszkanie zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest oświetlenie, aby wnętrze stało się przytulne

Lampy w mieszkaniu nadają mu wyrazu i ciepła. Teraz stawia się już na oświetlenie wielomiejscowe, a nie jedno-ogniskowe płynące z żyrandola.
Lampy w domu nadają mu wyrazu i ciepła. W dzisiejszych czasach stawia się już na oświetlenie wielopunktowe, a nie jedno-ogniskowe płynące z żyrandola.

talerze

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie jest niezwykle ważne w niejednym domu. Chodzi o to, żeby pokoje były przytulne. Jednakże, to nie jedyny cel. Oświetlenie musi również być funkcjonalne, aby przyjemnie czytało nam się gazetę w salonie lub pichciło w kuchni. Na dodatek, przy pomocy odpowiedniego oświetlenia jesteśmy w stanie na przykład optycznie powiększyć pomieszczenie. W przeszłości na przykład montowało się tylko jedno źródło światła w pomieszczeniu – na środku sufitu wieszano żyrandol i już. Dziś designerzy unikają tej metody. Doradzają właścicielom mieszkań, aby zakładali kilka źródeł oświetlenia, żeby nadać pokojowi zamierzony wygląd. Sprawdzonym pomysłem są kinkiety (polecamy oświetlenie do domu). Choć najczęściej kojarzą się one z lampami naściennymi z wiekowych zamków, to mogą być również użyte w modnej aranżacji. Wszystko zależy od tego, w jakim są stylu. Mogą posiadać tradycyjną żarówkę albo nowatorskie lampy LED. Mogą być to oryginalne lampy w kształcie na przykład koła. Możemy także kupić kinkiety (zobacz link), które będą chować żarówkę za metalem. Dzięki temu będziemy mieć w mieszkaniu efekt słońca.

Pamiętajmy, żeby lampy, które będziemy chcieli kupić pasowały do ogólnego wystroju naszego mieszkania. To niezwykle ważne, gdyż dzięki tego rodzaju dodatkom możemy nadać pomieszczeniom rewelacyjny charakter, który spodoba się wszystkim znajomym.