Kiedy mogłoby się przydać takie urządzenie jak domowy osuszacz powietrza?

Podczas sezonu grzewczego dużo mówi się o suchym powietrzu oraz jego nawilżaniu przy pomocy różnych sprzętów. Jednak bywają tego typu okoliczności, gdy powietrze w danym pomieszczeniu, w którym spędzamy czas, jest zbyt wilgotne i należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
W takiej sytuacji właściwe rozwiązanie jest zbyt drogie albo nawet nieosiągalne, znaczy to bowiem poważne prace budowlane.
Podczas sezonu grzewczego dużo mówi się o suchym powietrzu i jego nawilżaniu za pomocą różnorodnych sprzętów. Jednak bywają takie okoliczności, kiedy powietrze w konkretnym pomieszczeniu, w którym przebywamy, jest zbyt wilgotne i należy się zmierzyć z jego osuszaniem.
W takiej sytuacji odpowiednie rozwiązanie jest zbyt drogie lub nawet nieosiągalne, oznacza to bowiem poważne prace budowlane.

dom - zbliżenie

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Nadmiaru wilgotności można by się jednak pozbyć za pośrednictwem osuszacza powietrza.

Jeżeli chcesz, aby tego typu wiadomości zostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę, do której odnośnik jest tutaj. Znajdziesz w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Jest to narzędzie zasilane prądem elektrycznym, które może wychwycić i usunąć wodę nagromadzoną w powietrzu. Powietrze jest zasysane do urządzenia przez wbudowany wentylator. W tego typu sposób wilgotne powietrze jest zamieniane w ciecz oraz odprowadzane do zbiornika albo do kanalizacji. Przykładowo osuszacze domowe mają wydajność od 5 do 40 l/24h. Obudowy tego typu osuszaczy są wyprodukowane najczęściej z tworzyw sztucznych. Jeśli chciałbyś zdecydować się na zakup takiego urządzenia, zwracaj uwagę przede wszystkim na poziom hałasu, który tego typu urządzenie wytwarza oraz na zakres funkcjonowania.

Jeśli masz problem z dla przykładu zawilgoconą piwnicą, lepiej by było korzystać z profesjonalnego osuszacza. W domu o powierzchni około 50 metrów kwadratowych warto się zastanowić nad nieco większym urządzeniem, a w domach warto postawić na 2 mniejsze urządzenia. Przepływ powietrza to następna funkcja, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu. Jeśli poszukujesz osuszacza do zwyczajnej oraz niewielkiej powierzchni, wystarczy jedynie przepływ powietrza na najniższym poziomie. Jednak jeśli miejsce jest stosunkowo duże, posiada bardziej skomplikowany rozkład, to powietrze wymaga większego ruchu.

Niezbędny jest wtedy osuszacz domowy o większym przepływie powietrza. Osuszacze często posiadają również innego rodzaju funkcje, takie dla przykład jak pompa wody, grzałka, lampa ultrafioletowa czy też kółka do łatwego przesuwania albo filtr powietrza, lub też filtr węglowy.