Kilka pomysłów, jak urządzić kuchnię w starym budynku mieszkalnym usytuowanym na wsi

Aby zamieszkać w starym domu, należy najpierw ten dom pojąć. Powyższe zdanie zabrzmiało dość filozoficznie, ale naprawdę łatwo je dopasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary budynek, tym bardziej skrzypią podłogi, tym więcej myszy hałasujących ponad drewnianym sufitem, a podczas wietrznych nocy można usłyszeć łomot niedomykającego się okna na strychu.
Żeby mieszkać w starym domu, trzeba najpierw ten dom zrozumieć. Powyższe sformułowanie zabrzmiało w miarę ideologicznie, ale niezwykle łatwo je przypasować do całkiem realnej rzeczywistości. Otóż, im bardziej stary budynek, tym bardziej skrzypią schody, tym więcej gryzoni hałasujących nad drewnianą powałą, a w trakcie wietrznych nocy można usłyszeć dudnienie niedomykającego się okna na poddaszu.

aranżacja wnętrza

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Słowem, zdawałoby się, że nie jest to mieszkanie dla białogłów o wybujałej wyobraźni i starganych nerwach. Tak czy inaczej taki dom posiada jednak garść zalet i stanowi spore pole do popisu, tym razem dla pań o artystycznej duszy.
Przyjrzyjmy bliżej kuchni, którą w tym przypadku nie wolno urządzać w zbyt współczesny sposób. A poza tym najlepsze byłyby meble wyciosane z drewna dębowego, a nie z słabej sklejki. Już na pierwszy rzut oka widać, który sprzęt jest w stanie oddać ducha tego mieszkania. Na samym tworzywie jednak poprzestać nie wypada i co więcej, wart zastanowić się nad wyborem konkretnego stylu, w jakim zostanie urządzone wnętrze.
Kuchnia w stylu vintage będzie najlepszym rozwiązaniem dla naszego wiekowego domu. Cechą charakterystyczną bywa w tym przypadku urządzenie wnętrza na dawną modłę. W wcale nie chodzi tutaj o umieszczanie w kuchni rozwalających się gratów. Wszelakie sprzęty bywają jak najbardziej nowe (link), lecz wykonane tak, żeby wyglądały jak te sprzed wieków (podgrzewacz pojemnościowy). Rozpoznawczym odcieniem jest biel, która ślicznie kontrastuje z tymi ciemniejszymi elementami wystroju, czyli np. z czarnymi jak sadza moździerzami. Bardzo podobnie może prezentować się salon. Taki pokój vintage także będzie naśladował swoją prezencją dawne pomieszczenia. W jednym z rogów można bez żadnych obiekcji postawić obły kominek, który będzie się świetnie komponował z pozostałymi elementami dekoracji, bo przecież biel pozostaje uniwersalnym kolorem.

styl retro

Autor: Emily Burnett
Źródło: http://www.flickr.com
Kuchnia w stylu vintage charakteryzuje się też nietypowymi meblami, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku. W tym pomieszczeniu dostrzeżemy kredens kropka w kropkę podobny do tego, jaki podziwialiśmy w szlacheckim dworku lub u naszej babci. A i pokój vintage gorszy nie będzie.

Bez zwlekania zerknij tutaj (https://aluzarodekor.pl/oferta/karnisze/szyny-sufitowe/) – to prawdziwa gratka dla każdego zwolennika tematu, który w tym artykule przestawiamy. Ta informacja na pewno da ci do myślenia.

To właśnie w tym pomieszczeniu stoją stylowe szafy i łatwo rozpoznawalne łoża ze stalowymi oparciami i ustawionymi w sąsiedztwie wielkimi skrzyniami.