Kilka ważnych informacji o zastosowaniu oświetlenia typu LED, czemu jest ono obecnie tak popularne.

W ostatnich latach ledowe oświetlenie led zaczęło bardzo zyskiwać na popularności. Będzie to wynikać z kilku rzeczy, ale mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że tak właśnie jest. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych, i to różnica jest rzeczywiście spora, bo kilkukrotna. Przy kilku lampach w mieszkaniu różnice na wysokości rachunków są naprawdę widoczne, nawet biorąc pod uwagę wyższe koszty zakupu żarówek ledowych w ciągu paru miesięcy powinny się one zwrócić.
W ostatnich latach oświetlenie typu led bardzo zyskało na popularności. Wynika to z paru rzeczy, lecz biorąc pod uwagę zalety tej technologii jest zupełnie zrozumiałe, że tak właśnie jest. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo bardziej oszczędne od zwykłych, i to różnica jest naprawdę spora, bo parokrotna. Przy kilkunastu źródłach światła w domu różnice na rachunkach są faktycznie spore, nawet uwzględniając wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu paru miesięcy raczej się one zwrócą.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo charakteryzują się one dużo większą wytrzymałością od tradycyjnych źródeł światła, więc ich zakup będzie tym bardziej się opłacał, gdyż będzie je trzeba znacznie rzadziej zmieniać. Jak podają specyfikacje, porządna żarówka ledowa wytrzymuje nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy, co stanowi dwadzieścia razy większy okres od zwykłych żarówek. Jeżeli się dołoży do tego wszystkiego sporą odporność na mechaniczne uszkodzenia i wiele możliwych barw światła, to chyba będzie jasne, dlaczego wszyscy je kupują – Trilux. Większość oferowanych w sklepach ledowych żarówek bez najmniejszych problemów spasuje do tradycyjnych oprawek, które ma zdecydowana większość używanych lamp. Mają one standardowe gwinty, dzięki czemu spokojnie da się nimi zastąpić tradycyjne, zwykłe żarówki. Lecz ledowe oświetlenie daje dużo większe możliwości, więc i różnego rodzaju opraw dedykowanych dla nich jest coraz większa ilość w sklepach.

oprawy led

Autor: LANE Boys RC
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się na przykład oprawy do wbudowania.

Czy poszukujesz świeżych danych na prezentowany wątek? Jeśli tak, to przenieść się do portalu (https://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach/), gdzie odnajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zachowasz w pamięci na długo.

Stosuje się je często w najróżniejszych meblach, podwieszanych sufitach i wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba zamontowania punktowego źródła światła. Bardzo interesująco wyglądają również różnego rodzaju oprawy wiszące, dzięki możliwościom ledów projektanci mogą aktualnie popuścić wodze fantazji. W takich oprawach wykorzystać na przykład można taśmy, przez co nie trzeba się ograniczać jedynie do typowych prostokątów, lecz można zaprojektować w zasadzie dowolny wzór, jaki się będzie chciało – więcej info.