Kilka ważnych informacji o zastosowaniu oświetlenia typu LED, czemu jest ono obecnie tak popularne.

W ostatnich latach ledowe oświetlenie led zaczęło bardzo zyskiwać na popularności. Wynika to z kilku rzeczy, lecz biorąc pod uwagę plusy technologii jest zupełnie zrozumiałe, że jest ona tak popularna. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo oszczędniejsze od tradycyjnych, i to różnica będzie rzeczywiście spora, bo parokrotna. Przy kilku źródłach światła w domu różnice na wysokości rachunków będą naprawdę spore, nawet uwzględniając wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu kilku miesięcy raczej się one zwrócą.
W ostatnich latach oświetlenie typu led bardzo zyskało na popularności. Wynika to z paru rzeczy, lecz biorąc pod uwagę zalety tej technologii jest zupełnie zrozumiałe, że tak właśnie jest. Przede wszystkim żarówki ledowe są dużo bardziej oszczędne od zwykłych, i to różnica jest naprawdę spora, bo parokrotna. Przy kilkunastu źródłach światła w domu różnice na rachunkach są faktycznie spore, nawet uwzględniając wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu paru miesięcy raczej się one zwrócą.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo charakteryzują się one dużo większą wytrzymałością od tradycyjnych źródeł światła, więc ich zakup będzie tym bardziej się opłacał, gdyż będzie je trzeba znacznie rzadziej zmieniać. Jak podają specyfikacje, porządna żarówka ledowa wytrzymuje nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy, co stanowi dwadzieścia razy większy okres od zwykłych żarówek. Jeżeli się dołoży do tego wszystkiego sporą odporność na mechaniczne uszkodzenia i wiele możliwych barw światła, to chyba będzie jasne, dlaczego wszyscy je kupują – Trilux.

Zainteresowały Cię poniższe treści? Niezwykle nas to raduje i jednocześnie zapraszamy Cię do wpisu autora (https://www.meblemwm.pl/fotele-uszaki) po następną dawkę detali.

Większość oferowanych w sklepach ledowych żarówek bez najmniejszych problemów spasuje do tradycyjnych oprawek, które ma zdecydowana większość używanych lamp. Mają one standardowe gwinty, dzięki czemu spokojnie da się nimi zastąpić tradycyjne, zwykłe żarówki. Lecz ledowe oświetlenie daje dużo większe możliwości, więc i różnego rodzaju opraw dedykowanych dla nich jest coraz większa ilość w sklepach.

oprawy led

Autor: LANE Boys RC
Źródło: http://www.flickr.com
Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się na przykład oprawy do wbudowania.

Czy poszukujesz świeżych danych na prezentowany wątek? Jeśli tak, to przenieść się do portalu (https://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach/), gdzie odnajdziesz atrakcyjne komunikaty, które zachowasz w pamięci na długo.

Stosuje się je często w najróżniejszych meblach, podwieszanych sufitach i wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba zamontowania punktowego źródła światła. Bardzo interesująco wyglądają również różnego rodzaju oprawy wiszące, dzięki możliwościom ledów projektanci mogą aktualnie popuścić wodze fantazji. W takich oprawach wykorzystać na przykład można taśmy, przez co nie trzeba się ograniczać jedynie do typowych prostokątów, lecz można zaprojektować w zasadzie dowolny wzór, jaki się będzie chciało – więcej info.