Kilka zdań o drzwiach

Drzwi narzucają styl, dodają wnętrzom urody i otwierają na świat. Toteż powinny nie tylko chronić, ale i wspaniale się prezentować!
Drzwi wymuszają styl, dodają domowi urody i otwierają na świat. Z tej przyczyny powinny nie tylko chronić, ale i wspaniale się prezentować!

drzwi

Autor: CAL
Źródło: CAL
Na pewno inaczej urządzimy dom klasyczny, inaczej nowoczesny. Styl klasyczny to naturalne materiały i spójna, harmonijna całość. Mimo iż dzisiejsze drzwi wytwarzane z tworzyw sztucznych mają stosunkowo niewysoką ceną, z trudem przychodzi im całkowite wyparcie drzwi (alglas.pl/) drewnianych. Największą ich zaletą jest wytworny, wyszukany wygląd i zawsze na czasie styl. Zabarwienia, w jakich można dzisiaj wybrać drzwi – www.invado.pl/ – drewniane, są wręcz nieskończone. Nie lada znaczenie ma także duża trwałość wyrobów drewnianych, które bez problemu można odrestaurować. Drewno to urok, ciepły dom, ponadczasowość, a co istotne materiał w całości ekologiczny.

W przypadku wnętrz nowoczesnych, mamy większą dowolność działań. Odpowiednie będą drzwi z elementami ze stali i chromu. Nowością są zawiasy, które pozwalają szybko i prosty sposób zmienić stronę, na którą drzwi się otwierają. Na zewnątrz czy do zewnątrz – nie ma problemu. Niech nie umknął naszej uwadze gadżety: schowane zawiasy czy zamek magnetyczny, dzięki któremu drzwi będą otwierały się ciszej. Miejmy na uwadze, że klamki są jak biżuteria dla drzwi – link do interesującej strony. Mogą zepsuć cały efekt, podobnie jak źle dobrany naszyjnik dla najpiękniejszej sukni.

drzwi

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Uważajmy też, kolor drzwi i podłóg był w podobnym odcieniu, jednak pod żadnym pozorem nie identyczny. Inaczej wszystko zleje się w jedną plamę. Aby uchronić się przed nijakim efektem najlepszym wyjściem jest pomalowanie drzwi i okien na ponadczasową, neutralną i zawsze modną biel.

Które drzwi wybieramy najczęściej? Drzwi fornirowane, czyli z warstwą naturalnego drewna, najmodniejszym dębowym tudzież z drzewa egzotycznego. Zaletą tego rodzaju drzwi jest autentyczność wyglądu i niepowtarzalność słojów. Jednak dla wymagających jest też fornir modyfikowany, który mimo, iż z naturalnego drewna, jest tak zrobiony, iż rysunek słojów oraz kolorystyka każdego egzemplarza są takie same.

To porozumienie między skomplikowanym technologiom modyfikacji drewna a naturą. A efekt? Fantastyczny.