Krótka charakterystyka rynku mieszkaniowego w naszej stolicy, analiza atrakcyjności i cen mieszkań

Warszawa jako stolica i największa miejscowość w Polsce ma też najmocniej rozwinięty rynek mieszkaniowy. Liczba stałych mieszkańców bardzo dawno przekroczyła milion, a oprócz tego w mieście zamieszkuje następne kilkaset tysięcy studentów i pracowników, więc i zapotrzebowanie na mieszkania jest bardzo duże. Widać to zresztą doskonale po liczbie inwestycji, jakie są cały czas realizowane, a również po tym, jak prezentują się nowo budowane osiedla.
Warszawa jako stolica i największa miejscowość w naszym kraju posiada też najmocniej rozwinięty rynek mieszkań. Ilość mieszkających tam na stałe już dawno przekroczyła milion, a poza tym w mieście zamieszkuje następne kilkaset tysięcy studentów i pracowników, więc i zainteresowanie mieszkaniami jest bardzo duże. Widać to zresztą doskonale po liczbie nowych inwestycji, które są bez przerwy realizowane, a także po tym, jak prezentują się nowo budowane osiedla.

warsaw.jpg|L|W=200|ALT=warszawa]Sprawdzając ceny za mieszkania w różnych miastach okazuje się, że to właśnie w Warszawie mają one najwyższy poziom. Wiąże się to z paroma rzeczami. Po pierwsze same inwestycje w Warszawie są dużo droższe niż w innych rejonach kraju. Ceny za ziemię w lepszych miejscach osiągają bardzo wysokie sumy, a przecież dochodzi do tego jeszcze zapłacenie robiącym przy inwestycji ludziom. Wszystko to plus duży popyt na nowe lokale sprawia, że na razie co ceny utrzymują wysoki poziom. I wszystko będzie wskazywać na to, że w najbliższym czasie tak będzie, bo inne duże miejscowości raczej na razie nie chcą doganiać Warszawy. Jednak stwierdzenie, że Warszawa jest drogim miastem jeżeli chodzi o lokale mieszkalne, to bardzo ogólna wiadomość. A w praktyce rynek nieruchomości w stolicy jest ogromnie różnorodny, zapewne też z tego powodu, że obejmuje naprawdę ogromny teren. Co zrozumiałe, najwyższe ceny występują w śródmieściu, tam trudno jest zaczynać szukanie, jeśli się chce wydać mniej niż 10 tysięcy.

mieszkanie

Autor: Ben Heinrich
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarzają się tam i mieszkania kosztujące więcej niż 20 tysięcy, co jest naprawdę wysoką kwotą jeżeli chodzi o ceny.

Te zamieszczone tutaj wpisy z www zaspokoją Twą ciekawość, jeżeli przedstawiona w tym serwisie tematyka bardzo Cię zafascynowała.

Im dalej od centrum miasta tym ceny są niższe, kończąc się na dzielnicach bardzo oddalonych, albo uznawanych za niezbyt atrakcyjne czy bezpieczne do mieszkania. W rzeczywistości wśród pojawiających się ofert w zasadzie we wszystkich dzielnicach można wyszukać i mieszkania zupełnie nowe, i używane z rynku wtórnego. Jeśli więc kogoś interesowały będą mieszkania Grochów, to na pewno coś interesującego znajdzie.

Jeżeli zainteresowało Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a z pewnością uzyskasz mnóstwo ciekawych informacji na ten wątek.

W niektórych rejonach więcej może być mieszkań z rynku wtórnego, w innych nowych, lecz przeważnie wszędzie jest dość duża propozycja.