Którą deskę kupić do podłogi w naszym mieszkaniu?

Podłoga to jeden z najważniejszych detali w naszym domu. Z tego też powodu powinna być odpowiednio dopasowana oraz ułożona. Dodatkowo dzięki właściwej i systematycznej konserwacji może przetrwać w dobrej kondycji przez wiele lat.
Podłoga to jeden z najważniejszych elementów w naszym domu. Z tej przyczyny powinna być właściwie dopasowana oraz zainstalowana. Ponad to, dzięki starannej jak i konsekwentnej konserwacji jest w stanie przetrwać w dobrym stanie przez bardzo długi czas.

zestawy

Autor: Lori L. Stalteri
Źródło: http://www.flickr.com
drzwi zewnętrzne

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm
Jeśli już postanowimy, iż w naszym mieszkaniu będzie podłoga z drewna, musimy się zastanowić, jaką konkretną deskę wybrać.
Jednym z głównych wątpliwości jest to, na jaki typ drewna ostatecznie postawimy. Do najbardziej popularnych zalicza się na pewno dąb bądź też jesion. Wciąż rosnącym zainteresowaniem mogą pochwalić się także podłogi zrobione z egzotycznych rodzajów drewna takiego jak chociażby merbau. Przed wyborem jednak konkretnego typu, musimy przemyśleć temat czy kupujemy deskę litą czy jednak taką, która składa się z kliku warstw (o deskach litych). Deska lita jest wykonana z jednej części drewna i charakteryzuje się dosyć dużą grubością – jest to zazwyczaj 20 milimetrów. Co najbardziej istotne w tego typu podłodze, dzięki odpowiedniej grubości możemy ją cyklinować co jakiś czas. Dzięki takiemu procesowi nasza nawet wyjątkowo mocno wyeksploatowana podłoga będzie w stanie nabrać totalnie nowego, odświeżonego wyglądu.

Całkiem innym typem jest tymczasem deska warstwowa, jaka składa się zazwyczaj z dwóch lub też trzech warstw drewna (oferta dostępna na). W porównaniu do uprzednio przedstawionej deski (wyrówniarko grubościówka) z litego drewna, deska warstwowa charakteryzuje się mniejszą grubością. Wpływa to na sposobność cyklinowania, ponieważ tego typu podłogę możemy poddawać procesowi renowacji od dwóch do trzech razy.

Warto pamiętać, iż jeśli posiadamy w naszym mieszkaniu ogrzewanie podłogowe i w dalszym ciągu chcielibyśmy cieszyć się drewnianą podłogą, to musimy postawić w tym wypadku na deskę wykonaną z warstw, która zdecydowanie lepiej nadaje się na tego typu podłoże.