Który odkurzacz kupić, aby spełnił wszystkie nasze wymagania i jakie atuty posiadają odkurzacze bezworkowe?

Sprzątając dom, chcielibyśmy posiadać jak najlepsze przyrządy. Dzisiaj mamy do nabycia urządzenia, dzięki którym nasze mieszkanie będzie naprawdę wysprzątane.
Dzisiaj zakupując odkurzacz możemy zdecydować czy ma być on używany w domu, w aucie czy też w ogródku.
Sprzątając mieszkanie, chcemy posiadać jak najlepsze przyrządy. Dzisiaj posiadamy do kupienia sprzęty, dzięki którym nasze otoczenie będzie naprawdę czyste.
Dziś zakupując odkurzacz możemy zadecydować czy ma być on używany w domu, w samochodzie czy w ogródku.

transport

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

Tradycyjny odkurzacz workowy jest zazwyczaj kupowanym narzędziem. Jest najtańszy i najprostszy w obsłudze. Posiada on worek, który się wymienia i do którego zbierane są wszystkie brudy. Worek w tym odkurzaczu może być papierowy lub tekstylny. Ten drugi jest workiem wielokrotnego używania z możliwością prania. Mocną stroną kupna takiego odkurzacza jest względnie mała cena i to, że po odkurzaniu nie trzeba wykonywać dodatkowej pracy w postaci opróżniania worka. Worki do odkurzacza to niestety jakiś koszt. Papierowe worki kupuje się co 3-4 miesiące i kosztują od 6 do 25 złotych. Worek tekstylny trzeba czyścić co 3-4 tygodnie. Siła ssania w odkurzaczu typowym może maleć razem ze stopniem zapełnienia worka. Taki odkurzacz jest nieskuteczny w pochłanianiu pyłów i alergenów.
Zamiast worka odkurzacze bezworkowe posiadają plastikowy zbiornik, do którego wpadają nieczystości. Trzeba go opróżniać regularnie i czyścić. Działanie takiego odkurzacza opiera się na specjalnym systemie cyklonu. Odwirowuje on brud z obiegu powietrza i osadza go w zbiorniku na dnie. Zaletą takiego odkurzacza jest to, że nie wymaga on wymieniania ani prania worków. Skutecznie pochłania on pyły oraz alergeny. Może usuwać również sierść zwierzaków. W przypadku odkurzacza najlepszej firmy, zamiana niezmywalnego filtra konieczna jest tylko raz w roku. Trzeba jednak powiedzieć, że taki odkurzacz jest drogi oraz eksploatacja jego także nie zalicza się do najtańszych.

Do nabycia posiadamy jeszcze odkurzacze uniwersalne, jakie mogą funkcjonować jako workowe albo bezworkowe. Odkurzacze te często mają dodatkowe opcje takie jak pranie dywanów, mycie – szorowarki automatyczne posadzki czy też zbieranie rozlanych płynów.