Kupujemy własne m – sprawdź na co należy wiedzieć

Jak stać się właścicielem domu? Od kogo kupić? Jakie dokumenty załatwić? Skąd wziąć pieniążki? Przeczytajcie poniższy artykuł.
Możliwości pozyskania wytęsknionych czterech kątów jest kilka. Można kupić nowe mieszkanko czy też używane, starać się o lokal przez gminę, przystosować poddasze.
W jaki sposób stać się posiadaczem czterech kątów? Od kogo kupować? Jakie dokumenty pozyskać? Skąd wziąć pieniądze? Przeczytajcie .
Możności pozyskania wytęsknionych czterech kątów jest parę. Możesz nabyć nowiusieńkie mieszkanie albo używane, starać się o lokal komunalny, przystosować strych.

W zależności od tego, na co postawisz, będziesz musiał pozałatwiać określone formalności i zgromadzić potrzebne na to środki. Podpowiemy ci, na co kierować uwagę przy zakupie kwatery, by mieć pewność, iż dobrze zainwestujesz własne pieniądze.

dom

Źródło: pixabay

Nowiusieńkie, niczym spod igły. Takie własne m ma wiele pozytywów. Przede wszystkim, przez 2 lata od parafowania aktu notarialnego wszystkie usterki realizator winien usunąć za darmo. Oprócz tego opłaty na fundusz remontowy będą przez długi czas niewysokie. Jednakże decyzja o zakupie nowego mieszkanka niesie z sobą spore ryzyko. Możesz bowiem trafić na nieuczciwego dewelopera lub spółdzielnię – postradasz nerwy, a co gorsza czasami również pieniążki. W jaki sposób się tego ustrzec? Wykorzystaj nasze wskazówki.

Kiedy budujesz z deweloperem najlepiej wybieraj duże firmy, jakie od lat są na rynku. To pewnego typu gwarancja, iż i twoja inwestycja dojdzie do skutku. Jeśli deweloper jest mniej znany, powinieneś sprawdzić jego wiarygodność. W jaki sposób to uczynić? W rozmowie poproś o adres siedzib, które postawił. Obejrzyj je, pogadaj z lokatorami. Dowiedz się, czy są usatysfakcjonowani z wykonanych robót, czy były jakieś problemy w trakcie budowy. Szukaj też danych o nim na forach wirtualnych, np. wpisując sprzedaż domów w okolicy Wrocławia. Zapytaj wykonawcę, czy przedsiębiorstwo posiada Certyfikat Dewelopera – http://mtproject.pl. O jakości przedsiębiorstwa może też zaświadczać przynależność do jednej z organizacji zawodowych.

Kiedy już wyselekcjonujesz konkretnego dewelopera, spytaj go czy: ma tytuł prawny do parceli, na której chce stawiać budynek. Poproś o pokazanie wyrysu z ewidencji gruntów. Dzięki nim określisz numer działki – identyczny powinien się znaleźć w zaświadczeniach potwierdzających prawo dewelopera do gruntu: akcje własności czy też użytkowania wieczystego. Kiedy ustalisz numer parceli, możesz w sądzie przeczytać, kto faktycznie jest jej posiadaczem oraz czy działka nie jest obciążona hipoteką.

Zarówno umowa przedwstępna, jak także ostateczna, które podpisujesz z deweloperem, muszą być zawarte w postaci aktu notarialnego. Nierzadko jednak firma proponuje zawarcie przedwstępnej umowy wyłącznie na piśmie. Nie gódź się na takie rozwiązanie!. Taka umowa jest nieważna i w razie sporu z deweloperem sąd nie uzna jej. Teraz już możesz usiąść wygodnie w fotelu, po czym wbić w wyszukiwarkę hasło: domy na sprzedaż we Wrocławiu – http://mtproject.pl/about.