Łazienka idealnie wykonana, czyli na co trzeba postawić

Gdy planujemy urządzenie łazienkę, zastanawiamy się nie tylko nad tym, w jaki sposób wykończyć ściany i podłogę, ale również nad tym, czy umieścić w niej wannę czy kabinę prysznicową. Wymienione rozwiązania mają zarówno swoje zalety, jak i wady.
Kiedy planujemy urządzić łazienkę, zastanawiamy się nie tylko nad tym, czym wykończyć ściany i podłogę, ale także nad tym, czy wstawić do niej wannę czy kabinę prysznicową. Wymienione rozwiązania mają zarówno plusy, jak i minusy.

Remontując bądź wykańczając nową łazienkę,

łazienka

Źródło: pixabay

bez wątpienia zastanawiamy się, jak ją urządzić. Jedną z decyzji, którą należy podjąć, jest wybór materiałów o charakterze wykończeniowym. W zdecydowanej większości jako materiał wykończeniowy stosujemy płytki ceramiczne. Jest wśród nich zarówno znana od lat glazura, która może zostać wykorzystana tylko do wykończenia ścian łazienki, jak również płytki podłogowe. Nasza propozycja: Dostępne płytki podłogowe to o wiele więcej możliwości wyboru. Wśród zrobionych z ceramiki płytek podłogowych znajdziemy dzisiaj bowiem nie tylko terakotę, ale również gres i klinkier. Gres oraz klinkier to materiały, które dają o wiele więcej możliwości wykorzystania. W odróżnieniu od glazury, którą można wykończyć jedynie ściany,

prysznic

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

te dwa ostatnie materiały można umieszczać zarówno na ścianach, jak też na podłogach. Następną kwestią, którą trzeba rozważyć, jest podjęcie decyzji, czy do łazienki wstawimy wannę czy może kabinę prysznicową.

Czy ten wpis był ciekawy, ale masz chęć na więcej? Chcesz poznać link do wpisu (https://glazurex.com.pl/finish-parkiet/)? Więc zachęcamy – należy jedynie kliknąć myszką.

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest na tyle duża łazienka, w której pomieści się zarówno wanna, jak i kabina z brodzikiem np. . Tak wielkie powierzchnie łazienek to jednak rzadkość w naszych domach. W znacznej części z nich znajdzie się miejsce tylko na wannę bądź kabinę prysznicową.

Kabina z brodzikiem jest na chwilę obecną rozwiązaniem stosowanym wyjątkowo często. Zdecydowana większość osób, które wybierają to rozwiązanie podkreśla głównie fakt, że decydując się na kabinę prysznicową można zmniejszyć zużycie wody. Kąpiąc się pod prysznicem, zużyjemy zdecydowanie mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Mnóstwo osób podkreśla także, że kabina prysznicowa jest świetnym rozwiązaniem dla rodzin wielopokoleniowych, a więc dla rodzin, w których są zarówno małe dzieci, jak i seniorzy. Kabina prysznicowa, zwłaszcza model z płytkim brodzikiem, to rozwiązanie praktyczniejsze dla osób starszych. O wiele łatwiej skorzystają one z prysznica niż z mającej znaczną głębokość wanny.