Letnia wycieczka może nieoczekiwanie stać się dobrą okazją do kupna nowych sadzonek kwiatów, które na jesień ślicznie zakwitną

Na letnie urlopy zazwyczaj udajemy się własnym pojazdem, ponieważ tak zorganizowana podróż jest o dużo bardziej komfortowa niż wieczne przesiadki w drodze nad rzeki Pojezierza Mazurskiego. A to nie pozostaje bez znaczenia, gdy jednym z podróżnych jest niemowlaczek. A długa i męcząca droga w spiekocie wymaga tego, aby zatrzymywać się dość często i zaczerpnąć świeżego powietrza.
Na letnie wyjazdy zazwyczaj udajemy się własnym minivanem, ponieważ tak zaplanowana eskapada bywa o wiele bardziej komfortowa niż wieczne przesiadki w drodze nad Morze Bałtyckie. A to nie jest bez znaczenia, kiedy jednym z podróżnych jest małe dziecko. A długa i męcząca droga w skwarze wymaga tego, żeby zatrzymywać się dość często i odetchnąć.

Takie przerwy w podróży niektóre małżeństwa wykorzystują na najróżniejsze sposoby. Zwiedzają niewielkie wiejskie kościoły lub zatrzymują się, aby zrobić sobie fotografię na tle urokliwego pola słoneczników.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com

W drodze do Częstochowy niektórzy wczasowicze, a może nawet sami pielgrzymi, mogą całkiem przez przypadek trafić do Praszki. Ta miejscowość bywa znana z uprawy kwiatów, w tym także ze sprzedaży obficie kwitnących chryzantem. Z daleka dostrzegalne obiekty szklarniowe od razu wzbudzą zaciekawienie wśród pań domu, a jednocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze mocniej podsyci bilbord przytwierdzony zaraz przy ruchliwej szosie. I w taki oto sposób można w krótkim czasie stać się właścicielem sadzonek bardzo dobrej jakości.

Kwiaty kwitnące w prywatnych ogrodach cieszą oko nie tylko domowników, ale także przypadkowych przechodniów. Chryzantema, w rzeczy samej jest traktowana jako kwiat, który kupuje się tuż przed Wszystkimi Świętymi. I w konsekwencji postrzegana jest jako element dekoracji grobów naszych przyjaciół. A idąc dalej tym tropem stwierdzamy, że niektóre panie nie postawią w swoim mieszkaniu doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało optymistyczne skojarzenia. A w istocie rzeczy wspomniane gospodynie nawet nie zdając sobie sprawy z tego ile tracą. Chryzantema ogrodowa pozostaje przecież pięknym kwiatem, który przyozdobi każdy ogród – chryzantemy ogrodowe.

Bezapelacyjną zaletą chryzantem bywa ich duża odporność na mróz. Taka roślina może zatem kwitnąć nawet do później jesieni, czyli w czasie, kiedy drzewa liściaste już dawno ukończyły swoją wegetację.

Jeśli szukasz fascynujących informacji na omawiany temat, odwiedź gra prawda czy fałsz nas, a na pewno odnajdziesz ciekawe fakty.

Chryzantema ogrodowa zasadzona w donicy lub na grządce i właściwie pielęgnowana będzie oryginalną ozdobą naszego podwórza.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej doświadczeni ogrodnicy mają szansę na posiadanie ślicznych i olbrzymich kwiatowych kopuł. Sprzedawcy pracujący w szklarni w Praszce udzielają specjalistycznych porad, dzięki którym każdy może podnieść stan swojej obecnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów rabatowych. A warto dodać, że wiele pań podkreśla, że praca w ogrodzie jest źródłem zadowolenia i satysfakcji.