Letnia wycieczka może nieoczekiwanie stać się świetną okazją do kupna nowych sadzonek chryzantem, które na jesień pięknie zakwitną

Na letnie wyjazdy zazwyczaj udajemy się własnym samochodem, bo tak zorganizowana eskapada bywa o dużo bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad Morze Bałtyckie. A to nie jest bez znaczenia, kiedy jednym z pasażerów jest małe dziecko. A długa i męcząca droga w skwarze wymaga tego, żeby zatrzymywać się w miarę często i odpocząć.
Na wakacyjne urlopy zazwyczaj udajemy się własnym minivanem, bo tak zorganizowana podróż bywa o wiele bardziej komfortowa niż niekończące się przesiadki w drodze nad rzeki Pojezierza Suwalskiego. A to nie jest bez znaczenia, gdy jednym z podróżnych jest małe dziecko. A długa i męcząca droga w upale wymaga tego, żeby zatrzymywać się w miarę często i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Takie przerwy w podróży niektóre pary wykorzystują na najróżniejsze sposoby. Odwiedzają małe wiejskie kościółki lub zatrzymują się, aby zrobić sobie zdjęcie na tle malowniczego pola słoneczników.

Chryzantemy

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com

W drodze do Częstochowy niektórzy podróżni, a może nawet sami pątnicy, mogą całkiem przypadkowo trafić do Praszki. Ta miejscowość bywa znana z uprawy kwiatów, w tym także ze sprzedaży obficie kwitnących chryzantem. Z daleka widoczne hale szklarniowe od razu wywołają zaciekawienie wśród pań domu, a równocześnie zagorzałych ogrodniczek. Takie zainteresowanie jeszcze mocniej podsyci bilbord przytwierdzony zaraz przy ruchliwej drodze. I w taki oto sposób można w niedługim czasie stać się posiadaczem sadzonek pierwszorzędnej jakości.

Kwiaty kwitnące w prywatnych ogrodach cieszą oczy nie tylko mieszkańców stojącego w pobliżu domu, ale także przypadkowych przechodniów. Chryzantema, w rzeczy samej bywa traktowana jako kwiat, który kupuje się tuż przed Wszystkimi Świętymi. I w konsekwencji traktowana bywa jako część dekoracji nagrobków naszych znajomych. A idąc dalej tym torem stwierdzamy, że niektóre panie nie postawią w swoim mieszkaniu doniczki ze złocieniami, bo wywołują one mało romantyczne skojarzenia. A tak naprawdę wspomniane panie domu nawet nie wiedzą ile tracą.

Zamieszczone w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę, na której zgłębisz podobne zagadnienia.

Chryzantema ogrodowa pozostaje przecież pięknym kwiatem, który udekoruje każdy ogród – chryzantemy ogrodowe.

Niewątpliwą zaletą chryzantem bywa ich duża odporność na mróz. Taka roślina może więc kwitnąć nawet do później jesieni, czyli w czasie, kiedy krzewy liściaste już dawno zakończyły swoją wegetację. Chryzantema ogrodowa zasadzona w doniczce lub na grządce i właściwie pielęgnowana będzie niezwykłą ozdobą naszego podwórza.

Niebieska chryzantema

Autor: kangxi504
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet ci mniej obeznani w temacie ogrodnicy mają szansę na posiadanie pięknych i olbrzymich kwiatowych kopuł. Sprzedawcy zatrudnieni w szklarni w Praszce udzielają profesjonalnych porad, dzięki którym każdy jest w stanie podnieść stan swojej aktualnej wiedzy w zakresie uprawy kwiatów doniczkowych. A warto dodać, że wiele kobiet podkreśla, że praca w ogródku jest źródłem zadowolenia i satysfakcji.