Mając oranżerię albo ogród zimowy możesz radować się roślinkami cały rok. Podobne rozwiązania zyskują coraz znaczniejsze uznanie w kraju

Któż nie lubi spędzać czasu w ogródku, gdzie można siedzieć albo leżeć na szezlongu, relaksować się w promieniach słońca? Z pewnością wiele osób powie, że dokładnie tak lubi odpoczywać.
Któż nie uwielbia przebywać w ogródku, gdzie można siedzieć albo poleżeć na szezlongu, relaksować się w promieniach słoneczka? Z pewnością sporo osób potwierdzi, że właśnie tak lubi odpoczywać.

sklep ogrodniczy

Autor: Random Retail
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety wraz z nadejściem chłodnych dni niejednokrotnie trzeba zrezygnować z tej formy odpoczynku. Na szczęście jest na to sposób.
Dziś modne stają się ogrody zimowe
Jeśli tylko dysponuje się wystarczającym miejscem, można zaprojektować kąt, gdzie można wypoczywać niemal jak w ogrodzie. Rozchodzi się tutaj o ogrody zimowe drewniane, które są modne w ostatnim czasie. Wspomniane ogrody (www.zielonaprzestrzen.pl/) tak naprawdę są odrębnym pomieszczeniem przylegającym do domu, nierzadko silnie oszklonym, przez co do wewnątrz wpada bardzo dużo światła. W podobnym wnętrzu można ustawić komfortowe meble tapicerowane lub ogrodowe, jak sofa albo leżaki. Dość często w ogrodach zimowych trzyma się także rośliny, dzięki czemu jest zielono i przyjemnie.
przytulny ogródek

Autor: Madalina Ungur
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą jest oranżeria
Kolejnym ciekawym i nietuzinkowym rozwiązaniem dla domu są oranżerie. Tak samo, jak ogrody zimowe szczycą się one teraz sporym powodzeniem. W zimowe dni ludzie nie chcą opuszczać domu, ale cierpią na deficyt słońca i światła. Oranżeria to rozwiązanie, które eliminuje tę niedogodność. Oszklone oranżerie to miejsce, gdzie nigdy nie brakuje naturalnego światła.

To jasne wnętrze, gdzie można umieścić ukochane meble oraz odpoczywać w wolnych chwilach. Można tu też uprawiać kwiaty, które potrzebują nasłonecznionego stanowiska. Taka oranżeria wygląda naprawdę pięknie oraz podnosi wartość obiektu.