Marzysz o własnym domu? Najpierw wybierz właściwi projekt budynku, a dalej pójdzie dużo prościej

Każdy pragnie mieć dom, ale większość niestety musi zadowolić się mieszkaniem, przeważnie z racji za małych dochodów. Jeśli jednakże udało nam się uzyskać kredyt albo otrzymaliśmy spadek i chcielibyśmy urzeczywistnić swoje marzenia, powinniśmy rozpocząć od wyboru właściwego projektu. Współcześnie można w zasadzie przebierać między oferowanymi planami budynków, ale należy wiedzieć, jak wybrać ten odpowiedni.
Każdy pragnie mieć dom, lecz większość niestety musi zadowolić się mieszkaniem, najczęściej z powodu zbyt niskich przychodów. Jeśli jednakże udało nam się zdobyć kredyt bądź dostaliśmy spadek oraz chcielibyśmy urzeczywistnić swoje marzenia, powinniśmy zacząć od wybrania właściwego projektu. Obecnie można wręcz przebierać pomiędzy oferowanymi planami budynków, lecz trzeba wiedzieć, jak wybrać ten właściwy.

Projekt architektoniczny

Autor: Cushing Memorial Library and Archives, Texas A&M
Źródło: http://www.flickr.com
Projekt domów nie może być wyłącznie „ładny”, a to warunek przez wielu ludzi umieszczany na pierwszym miejscu. Obiekt ma cechować nade wszystko funkcjonalność. Co to znaczy? Ma się w nim wygodnie żyć, powierzchnia komunikacyjna zaś, a zatem wszelkiego rodzaju przedpokoje oraz korytarze, powinny zajmować niewielką część naszego domu. Znaczenie mają duże pokoje, w jakich będziemy czuć się dobrze i uchronimy się przed niepożądanym wrażeniem ciasnoty. Nie będziemy musieli niepokoić się, że w sypialni nic poza łóżkiem się nie zmieści, w salonie z kolei ledwie wciśniemy narożnik, który od zawsze nam się podobał. Ponadto projekty domów jak powinny niemały nacisk przykładać do samego wejścia, które jest w końcu wizytówką całego budynku.

projekt domu ogrodzonego płotem panelowym

Autor: UC Davis Gateways Project
Źródło: http://www.flickr.com

Świetnie, jeżeli z przedpokoju można w prosty i szybki sposób dostać się do innych pomieszczeń.

Nie zwlekaj, tylko pokaż szczegóły na omawiany wątek – informacje będą zapewne bardzo interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

W przedpokoju musi mieścić się co najmniej kilka osób, tak byśmy bez ścisku mogli powitać gości, którzy będą nas odwiedzać np. podczas świąt. Trzeba także mieć na względzie dodatkowe pomieszczenia, takie jak spiżarka, garderoba czy pomieszczenie gospodarcze, w którym można np. przechowywać meble ogrodowe, narzędzia bądź rowery. Planując dom z piętrem, warto pomyśleć o dwóch łazienkach – i na górze, i na dole, jeśli zaś mamy dużą rodzinę, każda sypialnia może mieć swoją toaletę. Do tego nie można zapomnieć, aby projekt domu odpowiadał wielkości działki. Gdy przesadzimy, nie będziemy mieć miejsca ani na grządki, ani na huśtawkę, o jaką od dawna prosiły nas maluchy.

Myśląc nad każdym szczegółem projektu nie podejmiemy pochopnych decyzji, tylko zdecydujemy się na projekt umożliwiający postawienie wygodnego domu, mieszczącego się w naszym budżecie.

Masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tutaj (www.bth.pl/) – najedź na link i przenieś się do nowej witryny pełnej zajmujących wątków.

Dobrze jest porównać kilka planów oraz skonsultować swoje wybory z doświadczonym architektem, a dom na pewno odzwierciedli nasze marzenia. Źródło: .