Masz zamiar wymienić odkurzacz? Weź pod uwagę odkurzacz wodny

Jeżeli twój odkurzacz odmawia posłuszeństwa oraz myślisz nad zakupem nowego urządzenia, musisz mieć na uwadze odkurzacze wodne. Działają na takiej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają dodatkowo niejeden przymiot, jakiego nie sposób im odmówić.
Jeśli twój odkurzacz zaczyna odmawiać posłuszeństwa i zastanawiasz się nad zakupem nowego urządzenia, musisz mieć na uwadze odkurzacze wodne. Działają na takiej zasadzie, co odkurzacz bezworkowy, a mają do tego wiele pozytywów, jakich nie można im odmówić.

odkurzacz

Autor: decor8 holly
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim jest to idealny sprzęt dla alergików, których liczba z każdym rokiem rośnie. Roztocze uczulają niebywale często, odkurzacz wodny zaś pozwala je w szybki sposób wyeliminować, gdyż dzięki pojemnikowi na wodę nie pozwala na ich zadomowienie. Pojemnik na wodę jest także bardziej higieniczny, gdyż wystarczy wyłącznie ją wylać po zakończonym odkurzaniu, a nie męczyć się z workiem, z którego wielokrotnie unosi się kurz. Ponadto do pojemnika z wodą można nalać ulubionych olejków zapachowych, które w trakcie sprzątania będą unosić się po całym domu. Jeżeli wybierzesz model z nawilżaczem powietrza, powietrze może nie tylko pachnieć, lecz także być świeże oraz oczyszczone, co jest wyjątkowo ważne dla ludzi borykających się z we wspomnianymi uczuleniami czy dolegliwościami układu oddechowego. Odkurzacz z filtrem wodnym nigdy się nie zapycha oraz można wykorzystać go także do wielu innych zadań, np. do zebrania wody, która przypadkowo nam się rozlała. Warto jest od razu kupić odkurzacz piorący, dzięki którym można wyczyścić wszystkie dywany oraz umyć podłogę. Sprawdzą się we wszystkich domach, w jakich są małe dzieci, a plamy na dywanach to codzienność – zobacz tutaj. Trzeba jednak mieć na względzie, że odkurzacze wodne są trochę cięższe, niż normalne urządzenia, zatem w domach ze schodami (zobacz hiperłącze do strony) możemy mieć trudność z wniesieniem ich na górę. Lepiej jest wlać wodę dopiero na piętrze. To zdecydowanie obniży jego wagę toteż problem będzie rozwiązany.

odkurzacz 2

Autor: Robert Scarth
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na zakupienie odkurzacza wodnego, sprawdź kilka modeli i wybierz urządzenie, które realizuje twoje wymogi – tutaj. Jeżeli liczysz na tańsze zakupy, kup odkurzacz przez Internet, gdyż zakupy w sklepach internetowych są zazwyczaj zdecydowanie mniej kosztowne. Sprzęt tak samo jak w tradycyjnych sklepach dostaje gwarancję, więc nie musisz się bać, iż usterki będziesz zmuszony naprawiać na osobisty koszt. W razie jakiejkolwiek awarii masz pewność profesjonalnego serwisu, ale decydując się na sprawdzone urządzenie nie powinieneś spotkać się z nieoczekiwanymi niespodziankami.