Meble na taras – które kupić?

Meble do ogrodu drewniane, z metalu, meble plastikowe, z wikliny – wybór jest ogromny. Podpowiadamy które meble wybrać na taras.
Meble ogrodowe drewniane są bardzo uniwersalne.
Meble do ogrodu z drewna, metalowe, meble plastykowe, z wikliny – wybór jest wielki. Radzimy jakie meble nabyć na taras.
Meble ogrodowe drewniane są niezwykle uniwersalne.

Wspaniałe wzory pasują tak do tradycyjnej, jak i nowomodnej architektury. Najtrwalsze są z egzotycznego drewna. Nie marnieją pod wpływem chwiejnych warunków atmosferycznych oraz są odporne na pleśnie oraz szkodniki. Nie muszą być niczym zabezpieczane, aczkolwiek zwykle się je olejuje, by zapobiec szarzeniu drewna. Równie odporne są meble ogrodowe robinii a także dębu. Mniej trwałe są sosna jak też olcha. Skonstruowane z nich meble powinny być impregnowane.
meble ogrodowe

Autor: slemon810
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej odporne są sprzęty z tworzywa syntetycznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się dużą wytrzymałością na warunki pogodowe – nie płowieją pod działaniem promieni UV i nie trzaskają na mrozie. Delikatne, poręczne, o ciekawej formie jak też Kolorze, coraz rzadziej przywodzą na myśl dawne siermiężne plastykowe meble. Od paru sezonów popularne są meble z technorattanu. Ręcznie wyplatane, odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednak od niej znacznie bardziej wytrzymałe. Meble z aluminium posiadają zazwyczaj nowoczesny kształt, z tej przyczyny najlepiej wyglądają w połączeniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogrodem. Są lekkie i wytrzymałe na warunki pogodowe. Aluminium nie rdzewieje, zatem nie musi być niczym ochraniane. Często jest łączone z drugimi materiałami – drewnem, syntetykiem albo tkaniną.

Meble stalowe są ciężkie i solidne, troszeczkę staroświeckie (zwłaszcza te z żeliwa) – pasują do leciwych rezydencji oraz dzisiejszych „dworków”.

Jeśli opracowany tutaj tekst zajął Cię i chcesz więcej, to na pewno spodoba Ci się link do strony, gdzie wyszukasz więcej postów.

Świetnie wyglądają w ogrodach urządzonych w romantycznym stylu.