Mieszkanie nowe czy używane – jakie zalety i wady ma każde z wymienionych przed chwilą rozwiązań.

Kupno nowego mieszkania to dla większości osób jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Żeby znaleźć mieszkanie, z którego się będzie zadowolonym, to nie można podejmować takiej decyzji pochopnie, ale trzeba dokładnie wszystko przemyśleć i sprawdzić, co tylko się da. Najbardziej istotną kwestią, od jakiej zależą kolejne, jest decyzja, czy kupowane mieszkanie będzie z rynku wtórnego czy pierwotnego.
Kupno nowego mieszkania to dla niejednej osoby jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Żeby wybrać mieszkanie, z jakiego ktoś będzie zadowolony, to nie można decydować o tym pochopnie, lecz powinno się wszystko dokładnie przemyśleć i sprawdzić, co tylko się da. Najważniejszą rzeczą, od której będą zależeć kolejne, jest zdecydowanie, czy mieszkanie będzie z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

mieszkania

Autor: Włodarzewska SA.
Źródło: Włodarzewska SA.
Każde z tych rozwiązań ma jakieś wady i zalety, i kupujący sam musi zdecydować, co mu będzie bardziej pasować. Jeśli ktoś zechce się zdecydować na gotowe mieszkania Wrocław, to pamiętać musi o tym, że będzie potrzebował pewnych środków na wykończenie (czytaj więcej). Mieszkanie od dewelopera dostaje się w tak zwanym surowym stanie, i do wykończenia będzie w zasadzie wszystko, od płytek w łazience po podłogi.

Ta oferta farby online jest bardzo ciekawa i jeśli poszukujesz więcej danych na omawianą tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Ale bardzo dużą zaletą jest fakt, że można wszystko wykonać dokładnie tak jak się będzie chciało, nie powinno być problemów z tym, że ktoś zrobił w mieszkaniu jakieś nietypowe pomysły, z którymi trzeba będzie przez kolejne lata się borykać.

szerzej na ten temat

Autor: Dimitris Graffin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale rynek nieruchomości Wrocław oferuje również dużo mieszkań używanych, od osób jakie pewien czas w nich mieszkały i teraz je sprzedają. Są one w różnym stanie i w różnym wieku, trafiają się nieruchomości na młodych osiedlach, dobrze urządzone i umeblowane, jak i lokale w kilkudziesięcioletnich blokach, z koniecznością zrobienia całościowego remontu. Jeżeli używane mieszkanie będzie w dobrym stanie, to jego ogromnym plusem będzie fakt, że można w nim w zasadzie od razu zamieszkać.

Jeżeli zaś trzeba będzie zająć się remontem, to analogicznie jak przy nowych mieszkaniach, będzie można wszystko umeblować tak jak się chce. Z tym, że używane mieszkanie może być dużo tańsze, zwłaszcza jeśli jest zlokalizowane w starszym budownictwie. Tak więc widać, że obie mieszkaniowe opcje, to znaczy zakup na rynku pierwotnym i wtórnym mają swoje wady i zalety. Tak naprawdę każdy sam powinien określić, co mu będzie bardziej pasować albo na co może sobie pozwolić, i wtedy zacząć szukanie mieszkania dla siebie.