Mieszkanie nowe czy używane – jakie zalety i wady ma każde z wymienionych przed chwilą rozwiązań.

Zakup nowego mieszkania to dla większości osób jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Aby znaleźć mieszkanie, z jakiego ktoś będzie zadowolony, to nie powinno się decydować o tym na szybko, lecz powinno się wszystko dokładnie przemyśleć i co tylko się da to posprawdzać. Najważniejszą kwestią, od jakiej zależą dalsze kroki, jest zdecydowanie, czy kupowane mieszkanie ma być z rynku wtórnego czy pierwotnego.
Kupno nowego mieszkania to dla niejednej osoby jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Żeby wybrać mieszkanie, z jakiego ktoś będzie zadowolony, to nie można decydować o tym pochopnie, lecz powinno się wszystko dokładnie przemyśleć i sprawdzić, co tylko się da. Najważniejszą rzeczą, od której będą zależeć kolejne, jest zdecydowanie, czy mieszkanie będzie z rynku pierwotnego, czy wtórnego.

mieszkania

Autor: Włodarzewska SA.
Źródło: Włodarzewska SA.
Każde z tych rozwiązań ma jakieś wady i zalety, i kupujący sam musi zdecydować, co mu będzie bardziej pasować. Jeśli ktoś zechce się zdecydować na gotowe mieszkania Wrocław, to pamiętać musi o tym, że będzie potrzebował pewnych środków na wykończenie (czytaj więcej). Mieszkanie od dewelopera dostaje się w tak zwanym surowym stanie, i do wykończenia będzie w zasadzie wszystko, od płytek w łazience po podłogi. Ale bardzo dużą zaletą jest fakt, że można wszystko wykonać dokładnie tak jak się będzie chciało, nie powinno być problemów z tym, że ktoś zrobił w mieszkaniu jakieś nietypowe pomysły, z którymi trzeba będzie przez kolejne lata się borykać.

szerzej na ten temat

Autor: Dimitris Graffin
Źródło: http://www.flickr.com

Ale rynek nieruchomości Wrocław oferuje również dużo mieszkań używanych, od osób jakie pewien czas w nich mieszkały i teraz je sprzedają. Są one w różnym stanie i w różnym wieku, trafiają się nieruchomości na młodych osiedlach, dobrze urządzone i umeblowane, jak i lokale w kilkudziesięcioletnich blokach, z koniecznością zrobienia całościowego remontu. Jeżeli używane mieszkanie będzie w dobrym stanie, to jego ogromnym plusem będzie fakt, że można w nim w zasadzie od razu zamieszkać.

Jeżeli zaś trzeba będzie zająć się remontem, to analogicznie jak przy nowych mieszkaniach, będzie można wszystko umeblować tak jak się chce. Z tym, że używane mieszkanie może być dużo tańsze, zwłaszcza jeśli jest zlokalizowane w starszym budownictwie. Tak więc widać, że obie mieszkaniowe opcje, to znaczy zakup na rynku pierwotnym i wtórnym mają swoje wady i zalety. Tak naprawdę każdy sam powinien określić, co mu będzie bardziej pasować albo na co może sobie pozwolić, i wtedy zacząć szukanie mieszkania dla siebie.