Mniej popularne metody na finansowanie kupna nieruchomości czyli zalety i wady leasingu mieszkań.

Mieszkania w Polsce cały czas są bardzo drogie w stosunku do wynagrodzeń. Efektem takiej sytuacji jest to, że niewielu ludzi może sobie pozwolić na zakup lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Przeważnie będą to klasyczne kredyty mieszkaniowe, ich oferta jest na rynku bardzo szeroka, bo mają je w ofercie zarówno w zasadzie wszystkie banki jak też różnego rodzaju instytucje finansowe. Lecz aby dało się otrzymać taki kredyt to niezbędne jest spełnienie szeregu warunków, w tym udokumentowania zarobków w odpowiedniej wysokości.
Mieszkania w naszym kraju bez przerwy są bardzo drogie w stosunku do zarobków. Efektem takiego stanu rzeczy będzie to, że niewielu ludzi może sobie pozwolić na zakup lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Przeważnie są to klasyczne kredyty hipoteczne, ich propozycja jest bardzo szeroka na rynku, bo oferują je zarówno praktycznie wszystkie banki jak również najróżniejsze instytucje finansowe. Lecz aby można było otrzymać tego typu kredyt to konieczne jest spełnienie wielu warunków, w tym pochwalenia się zarobkami w odpowiedniej wysokości.

Będzie dużo osób, które nawet pomimo wysokich dochodów nie mają możliwości wzięcia kredytu, bo będą one w formie nieakceptowanej przez banki. Jeśli droga bankowa jest przed nimi zamknięta, to można się zastanowić nad innym sposobem sfinansowania zakupu, jakim jest leasing nieruchomości, kliknij to homeleasing.pl. W Stanach cieszy się on dużą popularnością, spora ilość transakcji jest właśnie w ten sposób realizowana. W naszym kraju póki propozycja nie jest duża, chociaż wolno zaczyna się to zmieniać.

nieruchomość

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing jak wszystkie inne formy finansowania, posiada pewne zalety i wady. Do plusów niewątpliwie zalicza się to, że starać się o niego mogą osoby nie posiadające zdolności kredytowej, choć oczywiście zarobkami na odpowiednim poziomie należy się wylegitymować.

Opublikowane w tym serwisie wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę schody, na której znajdziesz pokrewne tematy.

W przypadku leasingu dużo łatwiejsze są też wszystkie procedury, gdyż w praktyce lokal nie zmienia swojego właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing trzeba o tym pamiętać, jest to bardzo ważna różnica w porównaniu z kredytem mieszkaniowym. Leasing ma taką konstrukcję, że po wypełnieniu wszystkich formalności można z mieszkania korzystać, w zamian płacąc określone w umowie raty- .

Po ich całkowitym spłaceniu, w zależności od rodzaju umowy, mieszkanie może zostać przepisane, czasami z obowiązkiem dopłacenia jeszcze jakiegoś kapitału. To, że formalnie nie jest się posiadaczem mieszkania może za sobą nieść jedno dosyć poważne zagrożenie. Jeżeli firma leasingowa zostanie zlikwidowana, to może się okazać, że nieruchomość się po prostu straci.