Na co zwrócić uwagę kupując drzwi zewnętrzne do budynku wolnostojącego?

Tego typu drzwi są wizytówka budynku oraz mogłyby stanowić zaproszenie do wnętrza, lecz mogą również stanowić barierę zabezpieczającą, która pilnuje dobytku.
Nowoczesne drzwi zewnętrzne mimo przyjaznej i delikatnej formy, pochwalić się mogłyby konstrukcją niezwykle mocną i nie do sforsowania dla włamywaczy.
Tego typu drzwi są wizytówka budynku i mogą stanowić zaproszenie do wnętrza, ale mogłyby również stanowić barierę ochronną, która strzeże mienia.
Nowoczesne drzwi zewnętrzne mimo przyjaznej i delikatnej postaci, pochwalić się mogłyby konstrukcją niezwykle mocną oraz nie do sforsowania dla włamywaczy.

osoba

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com
Takie drzwi mogą komponować się barwą z odcieniem domu albo wręcz odwrotnie – mogłyby się od niego niezwykle odróżniać. Jeżeli jednoskrzydłowe drzwi zewnętrzne mają zamontowany świetlik, to pozwalają na przenikanie dziennego światła do przedsionka. W taki sposób doświetlają one wnętrze budynku a budowa ich wyróżnia się optyczną lekkością. Niewielkie, poziome szybki ze szkła antywłamaniowego jest to bezpieczny bufor między otoczeniem a indywidualną przestrzenią. Dobrze się komponują z liniowo zaznaczonymi elementami elewacyjnej okładziny oraz z prostokątnymi chodnikowymi płytkami. W ten sposób budują mikroklimat w charakterze Zen. Pomarańczowa kolorystyka ożywia kolory domu, które utrzymane są w kolorach ziemi.

Wysoki budynek

Autor: Sebastian Rittau
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najważniejszych kryteriów, wedle którego dobieramy wejściowe drzwi jest parametr przenikania ciepła U. Ten współczynnik informuje nas jak wiele ciepła będzie uciekać na zewnątrz po założeniu takich drzwi. Wartość takiego parametru przede wszystkim jest zależna od wykorzystanych materiałów i od konstrukcji drzwi. Ten parametr nie powinien przekraczać 2,6 W/m2K.

Jeśli zainteresował Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www okna drewniane wrocław a tam czekają na Ciebie wiadomości godne uwagi. Zobacz je – będziesz niesamowicie zadowolony.

Należałoby wybierać takie drzwi, które gwarantują nam jak najmniejsze straty ciepła. Współczynnik przenikania ciepła dobrze jeśli wynosi poniżej 2,0 W/m2K. Niezwykle ważne jest to, aby wartość podana była dla kompletnych drzwi a nie dla poszczególnych ich komponentów.

Niezwykle istotnym kryterium wyboru drzwi jest izolacyjność akustyczna. Wyraża się ją w decybelach za pomocą współczynnika Rw. Ten parametr pokazuje, jak skutecznie drzwi mogą tłumić wszystkie odgłosy, które dochodzą z zewnątrz.