Na czym między innymi opiera się wybór wykończenia powierzchni lustra tworzonego na zamówienie?

Coraz częściej przy okazji projektowania naszego domu korzystamy z usług różnych projektantów. Gwarantują oni niezwykle ciekawe plany urządzenia wnętrza, jednak bardzo często bywają to stosunkowo śmiałe zarysy, w których stosowane są niecodzienne pomysły.
Przykładowo w toalecie mogą być wykorzystane nie zwykłe umywalki ustawione na drewnianej szafce, lecz tego typu, jakich fundamentem są wykonane z marmuru postumenty.
Coraz częściej przy okazji planowania naszego domu korzystamy z usług różnych konstruktorów. Zapewniają oni bardzo ciekawe plany zagospodarowania domu, jednak bardzo często bywają to stosunkowo odważne szkice, w jakich stosowane mogą być nietypowe rozwiązania.
Dla przykładu w łazience mogłyby być wykorzystane nie zwykłe umywalki ustawione na wykonanej z drewna szafce, ale takie, jakich fundamentem są wykonane z marmuru postumenty.

Nad tego typu umywalką konieczne jest lustro, jakie jednak może zostać łamane, czyli składające się z 3 części, których 2 boczne są ustawione pod kątem. Tego typu wyjście wymagałoby szkła o niestandardowych wymiarach, więc musi ono zostać stworzone na indywidualne zamówienie.

W prezentowanym na tej stronie tekście są niebanalne treści, jednak sprawdź także, co znajdziesz w najnowszym wpisie (https://mti-furninova.pl/). Bez ociągania po prostu go kliknij!

Jeżeli urządzasz właśnie łazienkę w tego typu stylu i interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miejsce, w jakim odnajdziesz odpowiednią firmę, jaka wykona takie zlecenie. Do tego profesjonalnie. Nie myśl jednak, że w zakres czynności zalicza się jedynie docięcie szkła do wymaganego wymiaru. W pierwszej kolejności należałoby wybrać kolor tafli lustra. Mogłaby ona być srebrna czy wenecka. Taka powierzchnia może być też przyciemniana.

technologia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Pamiętaj, że tego typu produkowane na indywidualne zlecenie lustro nie musi być prostokątne. Mogłoby być np. w kształcie owalu. Również sam rozmiar jest kwestią do indywidualnych uzgodnień między Tobą, a wykonującą lustro – http://www.da-bud.pl/oferta/lustra/ – firmą. Przy zamawianiu lustra na wymiar, należy również określić w jaki sposób miałyby zostać wykończone jego krawędzie.

Do doboru jest przykładowo szlif polerowany albo tzw. faza, czyli szlif skośny. W tego typu przypadku im szerszy ma być skos, tym grubsze powinno być samo szkło, a rama lusterka zakryje aż ok. 6mm fazy.