Na czym między innymi opiera się wybór wykończenia powierzchni lustra tworzonego na zamówienie?

Coraz częściej przy okazji planowania naszego mieszkania korzystamy ze świadczeń różnych konstruktorów. Gwarantują oni bardzo ciekawe projekty urządzenia domu, jednak niezwykle często są to dosyć odważne szkice, w jakich stosowane są niecodzienne rozwiązania.
Dla przykładu w toalecie mogą zostać wykorzystane nie zwykłe umywalki postawione na wykonanej z drewna komodzie, ale tego typu, jakich fundamentem są wykonane z marmuru postumenty.
Coraz częściej przy okazji planowania naszego domu korzystamy z usług różnych konstruktorów. Zapewniają oni bardzo ciekawe plany zagospodarowania domu, jednak bardzo często bywają to stosunkowo odważne szkice, w jakich stosowane mogą być nietypowe rozwiązania.
Dla przykładu w łazience mogłyby być wykorzystane nie zwykłe umywalki ustawione na wykonanej z drewna szafce, ale takie, jakich fundamentem są wykonane z marmuru postumenty.

Nad tego typu umywalką konieczne jest lustro, jakie jednak może zostać łamane, czyli składające się z 3 części, których 2 boczne są ustawione pod kątem. Tego typu wyjście wymagałoby szkła o niestandardowych wymiarach, więc musi ono zostać stworzone na indywidualne zamówienie. Jeżeli urządzasz właśnie łazienkę w tego typu stylu i interesują Cię lustra na wymiar Wrocław to miejsce, w jakim odnajdziesz odpowiednią firmę, jaka wykona takie zlecenie. Do tego profesjonalnie. Nie myśl jednak, że w zakres czynności zalicza się jedynie docięcie szkła do wymaganego wymiaru. W pierwszej kolejności należałoby wybrać kolor tafli lustra. Mogłaby ona być srebrna czy wenecka. Taka powierzchnia może być też przyciemniana.
technologia

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Pamiętaj, że tego typu produkowane na indywidualne zlecenie lustro nie musi być prostokątne. Mogłoby być np. w kształcie owalu. Również sam rozmiar jest kwestią do indywidualnych uzgodnień między Tobą, a wykonującą lustro – http://www.da-bud.pl/oferta/lustra/ – firmą. Przy zamawianiu lustra na wymiar, należy również określić w jaki sposób miałyby zostać wykończone jego krawędzie.

Do doboru jest przykładowo szlif polerowany albo tzw. faza, czyli szlif skośny. W tego typu przypadku im szerszy ma być skos, tym grubsze powinno być samo szkło, a rama lusterka zakryje aż ok. 6mm fazy.