Nagrzewanie powietrzem – rodzaje nagrzewnic

Wysokie koszta grzania zmuszają projektantów jak też inwestorów do szukania rozwiązań, dzięki którym grzewcze przyrządy a także ich eksploatacja będą stanowić jedynie mały procent wydatków połączonych z kosztami użytkowania obiektu.
Nierzadko optymalnym podejściem są nagrzewnice powietrza, tzw. dmuchawy.
Wysokie koszta nagrzewania zmuszają konstruktorów i inwestorów do wyszukiwania podejść, dzięki jakim przyrządu grzewcze oraz ich użytkowanie stanowić będą jedynie mały odsetek kosztów powiązanych z sumptami budowy obiektu.
Częstokroć optymalnym podejściem są nagrzewnice powietrza, tzw. dmuchawy.

podłoże

Autor: DWRowan
Źródło: http://www.flickr.com
nagrzewnice powietrza elektryczne

Źródło: http://www.morguefile.com/
Prosty jak też wydajny system nagrzewania gorącym powietrzem umożliwia prędkie otrzymanie pożądanej temperatury w pomieszczeniach wytwórczych, składach czy obiektach szklarniowych. Z reguły spotykany podział nagrzewnic ze względu na typ paliwa będą to: nagrzewnice powietrza elektryczne, gazowe oraz olejowe. Kolejna klasyfikacja bierze pod uwagę tryb odprowadzenia spalin oraz dzieli przyrządy na 2 grupy. Modele bez odprowadzenie spalin mogą być używane jedynie w półotwartych albo otwartych powierzchniach, natomiast dmuchawy z odprowadzeniem spalin znajdują użycie we wszystkich wnętrzach. Nierzadko mają możliwość kanałowego rozprowadzenia ciepłego powietrza do pomieszczeń. Ponadto wyposażenie przyrządu w tzw. wymiennik ciepła gwarantuje odzysk ciepła ze spalin, które nie mieszają się na powrót z powietrzem nawiewanym oraz odprowadzane zostają poza budynek. Istnieją też jednostki wiszące, jakie odnajdują obszerne użycie w ogrodnictwie – nadmuch ciepłego powietrza zachodzi górą, co nie oddziałuje negatywnie na rośliny.

Natomiast wentylatorowe nagrzewnice zasilane energią elektryczną są przydatne tak w czasie okresowych prac budowlanych jak też do grzania warsztatów, magazynów, biur itd.

Hej, sprawdź to (http://www.reacon.pl/kontakt/), jeżeli jeszcze nie wiesz o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

w ciągły sposób. Mogą być one również stosowane do osuszania nowobudowanych budynków.