Najem okazjonalny – czy dobrze jest szczegółowiej zainteresować się tego rodzaju najmem?

Jednym z rodzajów najmu mieszkania jest najem okazjonalny. Czym różni się od normalnego najmu i czy dobrze jest się nim bliżej zaciekawić, jeśli planujemy wynająć mieszkanie?
Nade wszystko najem okazjonalny powinien być ustanowiony na piśmie. Zwykły najem może być zawarty ustnie, w tym przypadku z kolei na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo i właściciela określonego mieszkania, i osoby, która zamierza je wynająć.
Jednym z rodzajów najmu mieszkania jest najem okazjonalny. Czym różni się od normalnego najmu oraz czy dobrze jest się nim bliżej zainteresować, jeśli mamy w planie wynająć mieszkanie?
Nade wszystko najem okazjonalny powinien być zawarty na piśmie. Normalny najem może być zawarty ustnie, w tym przypadku zaś na pierwszym miejscu stawia się bezpieczeństwo i właściciela określonego mieszkania, i klienta, jaki zamierza je wynająć.

mieszkanie z antresolą

Autor: InAweofGod’sCreation
Źródło: http://www.flickr.com
Mając wszystko na piśmie zawsze można odnieść się do umowy, cozabezpiecza przed wszelkimi trudnościami, np. z nietrzymaniem terminów spłat, jeżeli chodzi o najmującego albo nieprzywiezieniem lodówki, mimo iż w umowie mamy zagwarantowane wszystkie urządzenia AGD. Po drugie umowa może być zawarta na czas nieokreślony, jednakże maksymalny okres wynajmu to dziesięć lat. Oprócz tego nie może jej proponować człowiek, jaki zawodowo trudni się wynajmowaniem lokali. Nie jest to dozwolone, toteż można zawierać takie umowy wyłącznie z osobami prywatnymi, działającymi w innej gałęzi. W przypadku podpisywania umowy najmu okazjonalnego do dokumentu musi być jeszcze załączone specjalne oświadczenie, w którym zawarte jest m.in. zobowiązanie o obowiązku wskazania przez właściciela innego lokum, gdy okaże się, że mieszkanie, w jakim mieszka wynajmujący, ma zostać opuszczone. Warto też zapoznać się z pozostałymi warunkami zawartymi w oświadczeniu. Właściciel również zyskuje wiele pożytków, gdyż może pozbyć się uciążliwego lokatora, odnosząc się do przepisów. Musi jednak pamiętać, iż jedyny cel, wedle którego może wynająć swój lokal, jest przeznaczenie mieszkalne. W przypadku gdy będzie wskazane inne przeznaczenie lokum (zobacz nieruchomości Archicom Polska), nie będzie można wynająć go na umowę najmu okazjonalnego (jak spisać umowę wynajmu).

wyposażone wnętrze mieszkania

Autor: Gwydion M. Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli planujesz wynająć mieszkanie na kontrakt najmu okazjonalnego, konieczna jest ci odpowiednia umowa wynajmu. Wzór możesz otrzymać w Internecie. Przestudiuj wszystkie punkty dokumentu, by zyskać pewność, iż są dla ciebie zrozumiałe i zgadzasz się z każdym z nich, a następnie wydrukuj umowę. Później możesz dać ją do podpisu osobie, jaka wynajmuje dane lokum, jak również sam także ją podpisz. W dniu określonym w umowie będziesz mógł wprowadzić się do mieszkania, jakie wynająłeś, ciesząc się ładnym lokum i aranżując nowe gniazdko własnymi dodatkami.