Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w budownictwie czyli wady i zalety inteligentnych domów

Najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne śmiało wchodzą do naszych mieszkań oraz domów. Coraz mocniejsze i wydajniejsze układy sterujące w rękach projektantów będą się zmieniać w zaawansowane systemy które będą sterować domowymi instalacjami. Takie rozwiązania już jakiś czas temu zyskały miano inteligentnych domów, obecnie są one coraz częściej wykorzystywane przez wiele osób budujących swój własny dom.
Najnowocześniejsze technologiczne rozwiązania coraz śmielej wchodzą do naszych mieszkań oraz domów. Coraz wydajniejsze, mocne systemy sterujące w rękach projektantów zmieniają się w nowoczesne systemy sterujące domowymi instalacjami. Takie rozwiązania już pewien czas temu zyskały miano inteligentnych domów, obecnie są one coraz chętniej wykorzystywane przez wielu ludzi budujących swój własny dom.

W największym skrócie inteligentne domy (inteligentny dom – ) to zestaw elementów wykonawczych oraz czujników, które wykonują pewne działania w oparciu o zaprojektowane algorytmy. Do sterowania wykorzystywane są mocne układy oparte o procesory, dzięki temu są w zasadzie nieograniczone możliwości ich programowania, modyfikacji i przeróbek. W praktyce układy w domach inteligentnych pełnią dwa ważne zadania, czyli sterowanie i bezpieczeństwo. W oparciu o szereg zainstalowanych sensorów, czujników oraz odpowiednich algorytmów układ sterowania może włączać i wyłączać poszczególne elementy instalacji, a także wysłać właścicielowi informację o tym, co się w domu dzieje.

Budując inteligentny dom należy w pierwszej kolejności ustalić zakres, w jakim system sterowania będzie sterować elementami wyposażenia.http://www.aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne – najniższa cena na rury konstrukcyjne- http://www.aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne

inteligentny dom

Autor: Jaga

Do sterującego układu można przyłączyć w zasadzie wszystkie układy które się znajdują w domu, lecz chcąc je zintegrować z systemem należy wybrać odpowiednie urządzenia, które na to pozwolą. Rzecz jasna podstawą jest sterowanie oświetleniem, tu doskonale będą się sprawdzać czujniki ruchu, które samodzielnie załączają światło po wykryciu idącej osoby. Następnym elementem, jaki często staje się częścią inteligentnego sterowania, jest ogrzewanie , dzięki jego użyciu można w dowolny sposób sterować temperaturą wnętrza nawet jak w środku nie będzie żadnego domownika. Nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie – połączenie systemu alarmowego z układem sterującym budynkiem pozwoli na spore rozszerzenie jego funkcjonalności, łącznie z tym, że da się w zdalny sposób sterować całością przykładowo przy pomocy komórki.