Najważniejsze informacje o uprawie chryzantem, najczęściej uprawiane ich kolory i rozmiary.

Chryzantemy prawie każdemu będą się kojarzyć z dniem Wszystkich Świętych. To wtedy właśnie na tysiącach grobów pojawiają się wspaniałe, duże kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I ten świąteczny okres jest także dniem, kiedy ich sprzedaż jest największa, handlujący obok cmentarzy mają często setki chryzantem, od całkiem niedużych aż po rozłożyste, wspaniałe kopuły kwiatów.
Chryzantemy prawie każdemu będą się kojarzyć z pierwszym listopada. To właśnie wtedy na wszystkich grobach kładzione są wspaniałe, rozłożyste kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest także dniem, kiedy ich sprzedaż jest największa, sprzedawcy obok cmentarzy mają często setki chryzantem, od całkiem malutkich aż po wielkie, rozłożyste kopuły kwiatów.

kolorowe chryzantemy

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, jakie są potocznie nazywane chryzantemami, występują w wielu odmianach, różniących się wielkością całej rośliny, kształtem kopuły oraz kolorystyką i wielkością kwiatów. Więcej informacji tutaj: oferta kwiatów Najczęściej chryzantema sprzedawana jest w kolorach czerwonym, białym, żółtym i fioletowym, ale w kwiaciarniach można bez problemów znaleźć także inne, rzadziej wybierane odmiany. Ogromnie zróżnicowane są również rozmiary samych kwiatków i ich ilość. Niektóre odmiany mogą mieć kilka czy kilkanaście dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce odpowiedniego wyglądu, a inne będą się składać z dziesiątek drobniejszych kwiatków, tworzących przepiękną kompozycję.

Lecz kwiaty te są również bardzo ładną ozdobną rośliną, bardzo ładnie przykładowo wyglądają w późno jesiennych kompozycjach ogrodów. Bardzo dobrze nadają się dla mało wprawnych miłośników ogrodu, bo nie są wymagającymi roślinami i ich hodowla jest bardzo prosta. Jeżeli komuś nie będzie się jednak chciało bawić w uprawianie tych kwiatów, to może odwiedzić jakąś okoliczną uprawę i tam zakupić potrzebną ilość kwiatów. Doskonałe opinie wśród klientów przykładowo ma uprawa w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty zachwycają swoją urodą i jakością.

chryzantema wielokwiatowa

Źródło: chryzantemy.pl
Bardzo dużym plusem tej właśnie uprawy jest ich duża różnorodność odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najpopularniejszych kolorach i rozmiarach, ale również te spotykane nieco rzadziej. Dla kupujących niezwykle istotne jest oczywiście to, ile to będzie kosztować, i na omawianej plantacji czeka na nich następna niespodzianka. Ceny kwiatów są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeżeli zamierza się zakupić ich nieco większą ilość.