Najważniejsze informacje o uprawie chryzantem, najczęściej uprawiane ich kolory i rozmiary.

Chryzantemy większości z nas kojarzą się z pierwszym listopada. To właśnie wtedy na wszystkich grobach pojawiają się przepiękne, rozłożyste kwiaty w doniczkach, a są właśnie nimi chryzantemy. I ten świąteczny okres jest także dniem, w którym ich sprzedaż jest największa, handlujący obok cmentarzy mają niekiedy setki chryzantem, od całkiem niedużych aż po wielkie, rozłożyste kopuły.
Chryzantemy prawie każdemu będą się kojarzyć z pierwszym listopada. To właśnie wtedy na wszystkich grobach kładzione są wspaniałe, rozłożyste kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest także dniem, kiedy ich sprzedaż jest największa, sprzedawcy obok cmentarzy mają często setki chryzantem, od całkiem malutkich aż po wielkie, rozłożyste kopuły kwiatów.

kolorowe chryzantemy

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Bo kwiaty, jakie są potocznie nazywane chryzantemami, występują w wielu odmianach, różniących się wielkością całej rośliny, kształtem kopuły oraz kolorystyką i wielkością kwiatów. Więcej informacji tutaj: oferta kwiatów Najczęściej chryzantema sprzedawana jest w kolorach czerwonym, białym, żółtym i fioletowym, ale w kwiaciarniach można bez problemów znaleźć także inne, rzadziej wybierane odmiany. Ogromnie zróżnicowane są również rozmiary samych kwiatków i ich ilość. Niektóre odmiany mogą mieć kilka czy kilkanaście dużych kwiatów, i one właśnie nadają doniczce odpowiedniego wyglądu, a inne będą się składać z dziesiątek drobniejszych kwiatków, tworzących przepiękną kompozycję.

Lecz kwiaty te są również bardzo ładną ozdobną rośliną, bardzo ładnie przykładowo wyglądają w późno jesiennych kompozycjach ogrodów. Bardzo dobrze nadają się dla mało wprawnych miłośników ogrodu, bo nie są wymagającymi roślinami i ich hodowla jest bardzo prosta. Jeżeli komuś nie będzie się jednak chciało bawić w uprawianie tych kwiatów, to może odwiedzić jakąś okoliczną uprawę i tam zakupić potrzebną ilość kwiatów. Doskonałe opinie wśród klientów przykładowo ma uprawa w Paszcze, pochodzące z niej kwiaty zachwycają swoją urodą i jakością.

chryzantema wielokwiatowa

Źródło: chryzantemy.pl
Bardzo dużym plusem tej właśnie uprawy jest ich duża różnorodność odmian. Sprzedawane są tam chryzantemy nie tylko w najpopularniejszych kolorach i rozmiarach, ale również te spotykane nieco rzadziej. Dla kupujących niezwykle istotne jest oczywiście to, ile to będzie kosztować, i na omawianej plantacji czeka na nich następna niespodzianka. Ceny kwiatów są niezwykle atrakcyjne, zwłaszcza jeżeli zamierza się zakupić ich nieco większą ilość.