Naklejki ścienne – niedroga ozdoba pomieszczenia w 10 minut!

Nalepki ścienne to znakomity sposób na prędką metamorfozę ściany. Przyklejanie naklejek jest faktycznie łatwe i zajmie – zależnie od rozmiaru jak też układu nalepki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy nalepianiu nic nie może się rozlać, pobrudzić ani przesunąć. Dlatego właśnie naklejki dekoracyjne robią ostatnimi czasy zawrotną karierę.
Z czego produkowane są naklejki ścienne?
Naklejki ścienne to rewelacyjny sposób na prędką odmianę ściany. Przyklejanie naklejek jest faktycznie banalne i zajmuje – w zależności od rozmiarów a także układu nalepki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy nalepianiu nic nie może się rozlać, ubrudzić jak też przesunąć. Dlatego właśnie naklejki dekoracyjne robią ostatnimi czasy zawrotną karierę.
Z czego produkowane są nalepki ścienne?

naklejka ścienna

Autor: Kristin Kokkersvold
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki produkowane są z folii PCW. Bywają czasem określane tytułem naklejek winylowych – jest to na pewno rozwinięcie skrótu PCW, jaki oznacza polichlorek winylu. Folia zostaje w fabryce pokrywana powłoką kleju, najczęściej poliakrylanowego. Jednym z ważnych jego parametrów jest tak zwana usuwalność – po odklejeniu dekoracji na ścianie nie pozostaną trudne do wyeliminowania resztki. Folie, z jakich powstają naklejki ścienne dla dzieci nie muszą być zbyt grube – naklejki dla dzieci. Z reguły ozdobne motywy wykrawane zostają z miękkiej folii grubości 75 mikronów. Producenci deklarują, że na zewnątrz takowa folia posłuży 3-5 lat (zależy to rzecz jasna od podłoża, do jakiego została przyklejona, jak też od warunków pogodowych), natomiast jej żywotność we wnętrzach jest o wiele dłuższa, praktycznie trudna do określenia. Naklejki na ścianę dla dzieci posiadają różne kolory i 2 wykończenia powierzchni – połyskujące oraz matowe.

Z tej przyczyny rozmaitości wzorów towarzyszy również niemały wybór kolorów. Naklejki dekoracyjne bardzo łatwo jest umieścić na ścianie. Może być ona pokryta jakimkolwiek typem tynku czy farby, pod tymże względem nie są szczególnie wymagające. Podłoże powinno być jednak przemyte oraz równe. Zdobień nie można przylepiać do łuszczącej się farby – takowa nawierzchnia wymaga wyeliminowania luźno związanych fragmentów i wyrównania.

Czy ciekawi Cię ta tematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis, a znajdziesz tam mnóstwo bezkonkurencyjnych informacji, które wciągną Cię bez reszty.

To takie same zabiegi przygotowawcze, jakie czynimy, nim przystąpimy do tapetowania czy malowania.

Trzeba pamiętać, że chociaż nalepki są nieprzejrzyste, są stworzone z cienkiej folii, zatem nie ukryją nawet małych wgłębień powstających na skutek złuszczenia się farby. Jeżeli podłoże jest równe, powłoki farby przynależy przemyć z pyłu. Warto przetrzeć je mokrą szmatką. Jeśli zamierzamy ozdobić w ten sposób ściany umożliwiające chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z owej możliwości i przemyjmy je denaturatem lub benzyną ekstrakcyjną. Zobacz więcej na stronie .