Małe łazienki w praktycznych przykładach czyli jak urządzić ich wnętrze, jeśli ma się mało miejsca.

Zaprojektowanie niewielkiej łazienki jest nie lada problemem dla osób ją projektujących. Trzeba w końcu zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i meble, pamiętając równocześnie o wygodzie użytkowania i funkcjonalności. Łatwa sprawa to nie będzie, lecz przy pewnym wysiłku i wyborze odpowiedniego wyposażenia może ten cel się udać osiągnąć.
Urządzanie niedużej łazienki może być nie lada wyzwaniem dla osób ją projektujących. Należy przecież zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i meble, pamiętając równocześnie o funkcjonalności oraz wygodzie. Nie jest to łatwa sprawa, ale przy odrobinie wysiłku i wyborze najlepszego wyposażenia osiągnie się na pewno ten cel.

łazienka

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Po pierwsze należy dokładnie określić, co będzie koniecznym wyposażeniem, a co można sobie odpuścić. Przykładowo wanny są niezwykle wygodne i praktyczne, ale zajmują sporo potrzebnego miejsca. Może więc warto z nich zrezygnować i zamontować co innego, bardzo dobrze jako alternatywa będą się sprawdzać brodziki z prysznicami – warto zobaczyć.

Jednak jeżeli ktoś koniecznie uprze się przy posiadaniu wanny, to pomyśleć może albo o małej, która nie zajmuje tak wiele miejsca, albo o modelu narożnym, pozwalającym na znacznie lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W sklepach obecnie jest taka ilość najróżniejszych modeli, że bez większych problemów można będzie dobrać najlepszą wannę do wielkości łazienki.

łazienka

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędności miejsca można także zrobić przy pozostałych elementach wyposażenia. W miejsce ogromnej, zajmującej dużo miejsca pralki można kupić wersję kompaktową, mającą znaczenie mniej głębokości. Wysoka, smukła umywalka również powinna pozwolić na zaoszczędzenie kilku centymetrów, podobnie będzie z WC – warto znaleźć model, jaki ma małą głębokość, również na tym może być nieco oszczędności.

Jeżeli pozbiera się to wszystko razem, to może się okazać, że dzięki odpowiednim decyzjom miejsca w łazience może się zrobić naprawdę dużo. W mniejszych łazienkach oprócz wielkości sprzętów i mebli ogromną rolę będą odgrywać płytki podłogowe i ścienne (dowiedz się więcej). Właściwie dopasowane potrafią zwiększyć optycznie dostępną przestrzeń, warto więc poznać zasady, jakich trzeba się trzymać przy ich kupnie. Na zakończenie można jeszcze kilka słów powiedzieć o wyborze mebli. Również w łazience się one przydają, lecz nie należy przesadzać z ich liczbą, całkowicie wystarczą dwie niewielkie szafki na podręczne przybory kosmetyczne.