Małe łazienki w praktycznych przykładach czyli jak urządzić ich wnętrze, jeśli ma się mało miejsca.

Zaprojektowanie niedużej łazienki może być nie lada problemem dla osób które ją projektują. Należy przecież zmieścić wszystkie niezbędne meble i sprzęty, nie zapominając jednocześnie o funkcjonalności oraz wygodzie. Nie jest to łatwa sprawa, lecz przy pewnym wysiłku i wyborze najlepszego wyposażenia może ten cel się udać osiągnąć.
Urządzanie niedużej łazienki może być nie lada wyzwaniem dla osób ją projektujących. Należy przecież zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i meble, pamiętając równocześnie o funkcjonalności oraz wygodzie. Nie jest to łatwa sprawa, ale przy odrobinie wysiłku i wyborze najlepszego wyposażenia osiągnie się na pewno ten cel.

łazienka

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Po pierwsze należy dokładnie określić, co będzie koniecznym wyposażeniem, a co można sobie odpuścić. Przykładowo wanny są niezwykle wygodne i praktyczne, ale zajmują sporo potrzebnego miejsca. Może więc warto z nich zrezygnować i zamontować co innego, bardzo dobrze jako alternatywa będą się sprawdzać brodziki z prysznicami – warto zobaczyć.

Jednak jeżeli ktoś koniecznie uprze się przy posiadaniu wanny, to pomyśleć może albo o małej, która nie zajmuje tak wiele miejsca, albo o modelu narożnym, pozwalającym na znacznie lepsze wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W sklepach obecnie jest taka ilość najróżniejszych modeli, że bez większych problemów można będzie dobrać najlepszą wannę do wielkości łazienki.

łazienka

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędności miejsca można także zrobić przy pozostałych elementach wyposażenia. W miejsce ogromnej, zajmującej dużo miejsca pralki można kupić wersję kompaktową, mającą znaczenie mniej głębokości. Wysoka, smukła umywalka również powinna pozwolić na zaoszczędzenie kilku centymetrów, podobnie będzie z WC – warto znaleźć model, jaki ma małą głębokość, również na tym może być nieco oszczędności.

Jeżeli pozbiera się to wszystko razem, to może się okazać, że dzięki odpowiednim decyzjom miejsca w łazience może się zrobić naprawdę dużo. W mniejszych łazienkach oprócz wielkości sprzętów i mebli ogromną rolę będą odgrywać płytki podłogowe i ścienne (dowiedz się więcej). Właściwie dopasowane potrafią zwiększyć optycznie dostępną przestrzeń, warto więc poznać zasady, jakich trzeba się trzymać przy ich kupnie. Na zakończenie można jeszcze kilka słów powiedzieć o wyborze mebli. Również w łazience się one przydają, lecz nie należy przesadzać z ich liczbą, całkowicie wystarczą dwie niewielkie szafki na podręczne przybory kosmetyczne.